سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

۵۶ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر واجد شرایط رای دادن هستند - خبر

 

 

۵۶ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر واجد شرایط رای دادن هستند

رحمانی فضلی با اشاره به هزار و ۶۰ هیأت اجرایی گفت: صدا و سیما امر تبلیغات را بر عهده دارد، بخش اعظم مشارکت بر عهده صدا و سیما است، مشارکت ۶۵ درصد را قطعی می‌دانیم، اما امید داریم مشارکت بالای ۷۰ درصد هم باشد.

۵۶ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر واجد شرایط رای دادن هستند
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، وزیر کشور با اشاره به نقش قوه قضائیه در مسئله انتخابات تصریح کرد: همه دادستان‌ها عضو هیأت‌ها هستند و تلاش می‌کنند و مرتب با هیات‌های نظارت در ارتباط هستند.
 
وی ادامه داد: یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از معلمان سر صندوق‌ها هستند، امنیت بر عهده بسیج و سپاه است، ما خود را مدیون این عزیزان می‌دانیم.
 
وزیر کشور با بیان اینکه کمیسیون تبلیغات به طور منظم جلسات خود را تشکیل می‌د‌هد اظهار داشت: نظارت بر انتخابات شورا‌ها بر عهده مجلس است و ۲۹۰ نماینده مجلس در حوزه نظارت در سراسر کشور کار می‌کنند.
 
وی افزود: جنب و جوش در همه اجزای کشور وجود دارد، جشن بزرگ مشارکت سیاسی را همه طراحی می‌کنند که نتیجه آن برای ما اقتدار و قدرت خواهد بود.
 
رحمانی فضلی در خصوص اعتراض به نتیجه انتخابات نیز افزود: قانون اجازه داده است که سه روز پس از اخذ رای افراد بتوانند شکایت و اعتراض کنند. آن‌ها باید شکایت خود را به هیات‌های نظارت و شورای نگهبان اعلام کنند. کسانی که خارج از این قانون عمل کرده و تخلفی انجام دهند حتما به مقامات قضایی معرفی می‌شوند، ما روزانه کمیته امنیت انتخابات را تشکیل می‌دهیم و موارد امنیتی را بررسی می‌کنیم.
 
رحمانی فضلی با بیان اینکه توصیه ما به عنوان مجری امر این است که اول وقت را برای رای دادن انتخاب کنند گفت: همه صندوق‌ها را افزایش دادیم و افراد گذاشتیم تا کار با سرعت انجام شود.
 
وی در پایان خاطر نشان کرد: رهبر معظم انقلاب اول وقت رای می‌دهند لذا بهتر است تا مردم از ایشان تبعیت کنند چراکه همه چیز برای انتخابات آرام و خوب مهیا است.