جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

۵۵ هزار و ۵۰۰ نفر عضو صندوق بیمه اجتماعی استان اردبیل هستند - خبر

 

 

۵۵ هزار و ۵۰۰ نفر عضو صندوق بیمه اجتماعی استان اردبیل هستند

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، ذوستاییان و عشایر اردبیل گفت : تعداد ۵۵ هزار و ۵۰۰ نفر در استان اردبیل عضو این صندوق هستند.

۵۵ هزار و ۵۰۰ نفر عضو صندوق بیمه اجتماعی استان اردبیل هستند

رضا عبداللهی افزود : از مجموع اعضای این صندوق در استان  تعداد دو هزار و ۸۰۰ نفر مستمری بگیر ماهیانه ، یک هزار نفر بازنشسته و ۸۰۰ نفر بازمانده و از کارافتاده می باشند.

وی اظهار کرد : اعضای این صندوق در استان اردبیل طی سال گذشته در مجموع مبلغ ۱۴۰ میلیارد ریال به عنوان حق بیمه پرداخت کردهاند و دو برابر این مبلغ نیز ازسوی دولت تامین شده است.

او دامه داد : پارسال همچنین مبلغ ۱۲۰ میلیارد ریال به عنوان حقوق ماهیانه به مستمری بگیران و بازنشستگان صندوق در استان اردبیل پرداخت شده است.

عبداللهی مبلغ حداقل حق بیمه اعضا را دو میلیون و ۴۰۰ هزار ریال و حداکثر آن را شش میلیون و ۶۰۰ هزار ریال ذکر و خاطرنشان کرد : علاوه بر روستاییان و عشایر براساس مصوبه رسمی ، شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر نیز زیر پوشش این صندوق قرار گرفته اند.

وی  با بیان اینکه اردبیل به عنوان ششمین استان برتر در زمینه عملکرد صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر در ایران قرار دارد میانگین ضریب نفوذ این صندوق در کشور را ۱۹ درصد و در استان اردبیل بیش از ۲۸ درصد ذکر کرد.

 او گفت : صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر یک موسسه رفاهیست و شایسته است افراد واجد شرایط دارای حداکثر ۵۰ و حداقل ۱۸ سال با عضویت از مزایای آن بهره مند شوند.

در این مراسم که باحضور جمع کثیری از اهالی در مسجد جامع روستای پیراقوم اردبیل برگزار شد سند بازنشستگی و لوح سپاس به تعداد ۱۰ نفر از اعضای این صندوق داده شد.