جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

۵۵ هزار و ۵۰۰ اردبیلی زیرپوشش صندوق بیمه اجتماعی روستاییان قرار دارند - خبر

 

 

۵۵ هزار و ۵۰۰ اردبیلی زیرپوشش صندوق بیمه اجتماعی روستاییان قرار دارند

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر استان اردبیل گفت: ۵۵ هزار و ۵۰۰ نفر از اهالی این استان زیرپوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر قرار دارند.

۵۵ هزار و ۵۰۰ اردبیلی زیرپوشش صندوق بیمه اجتماعی روستاییان قرار دارند

رضا عبداللهی افزود: اردبیل از استان‌های برتر و پیشرو در گسترش چتر بیمه اجتماعی در جامعه هدف می‌باشد.

وی با اشاره به اینکه ضریب نفوذ بیمه اجتماعی در جامعه هدف بیشتر از متوسط کشوری است، گفت: برغم اینکه ضریب نفوذ بیمه در استان ۱۰ درصد از متوسط کشوری بالاتر است، ولی کافی نیست و تلاش بر این است با اجرای برنامه‌های تدوین شده برای سال آینده و با همکاری فرمانداری‌ها ، دستگاه‌های اجرایی و مشارکت جدی مردم شاهد تحت پوشش قراردادن همه جامعه هدف باشیم.

وی افزود: جامعه هدف و مشمول عضویت در صندوق بعد از مصوبه مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۹۶، شرط سنی حداقل ۱۸ و حداکثر ۵۰ سال سن برای عضویت در صندوق تعیین گردید و بر این مبنا ۱۰۱ هزار نفر از سرپرستان خانوار در روستاها و مناطق عشایری مشمول عضویت در صندوق استان شده بودند و با استناد به این آمار، استان اردبیل در سال گذشته توانست با پوشش ۵۱ درصدی جامعه هدف ۱۸ درصد از متوسط کشوری که ۳۳ درصد بود، بیشتر باشد.

او اظهارداشت: غیر از روستاییان و عشایر در سال‌های اخیر با توجه ویژه دولت افراد ساکن در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت ، کشاورزان ساکن و غیرساکن، قالی بافان، زنبورداران، اعضای نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی ، رانندگان، صنعتگران و فعالان صنایع دستی و هنرهای سنتی نیز به جامعه هدف صندوق اضافه شده‌اند.

وی گفت: بر این اساس جامعه هدف صندوق در استان اردبیل با استناد به سرشماری در سال ۱۳۹۵ و ابلاغ ستاد صندوق به استان‌ها از ۱۰۱ هزار نفر به ۱۸۱ هزار و ۳۸۵ نفر افزایش یافته که از این تعداد ۱۴۵ هزار و ۴۵۲ نفر جمعیت روستایی و ۳۵ هزار و ۹۳۳ نفر جمعیت هدف در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت می‌باشد و افزایش جامعه هدف تکلیف و ماموریت صندوق را دو چندان کرده است.