رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۵ تیر ۱۳۹۸

۵۵ هزار دانشجو در مراکز دانشگاهی استان اردبیل تحصیل می‌کنند - خبر

 

 

۵۵ هزار دانشجو در مراکز دانشگاهی استان اردبیل تحصیل می‌کنند

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: استان اردبیل دارای ۵۰ واحد دانشگاهی و بیش از هزار نفر عضو هیئت علمی بوده که حدود ۵۵ هزار نفر دانشجو در مراکز دانشگاهی استان اردبیل تحصیل می‌کنند.

۵۵ هزار دانشجو در مراکز دانشگاهی استان اردبیل تحصیل می‌کنند
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به فعالیت 50 واحد دانشگاهی در سطح استان اردبیل اظهار داشت: بیش از هزار نفر عضو هیئت علمی دانشگاه های استان اردبیل بوده که 55 هزار نفر دانشجو نیز در این واحدهای آموزشی تحصیل می کنند و 5 مرکز رشد نیز در استان اردبیل فعال هستند.
 
عزیز حبیبی گفت: دانشگاه محقق اردبیلی 40 سال قبل به صورت دانشکده آغاز به کار کرد و در سال 72 بعد از استان شدن اردبیل٬ این دانشکده به دانشگاه مستقل تغییر یافته و با نام محقق اردبیلی فعالیت خود را آغاز کرد.
 
وی افزود: 11 هزار و 500 نفر دانشجو در دانشگاه محقق اردبیلی تحصیل می کنند که 3 هزار و 500 نفر دانشجو مربوط به مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری است.
 
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی تصریح کرد: دانشگاه محقق اردبیلی دارای دو دانشمند جز یک درصد دانشمندان برتر جهان بوده و نخستین مرکز رشد استان اردبیل نیز سال 85 در دانشگاه محقق اردبیلی راه اندازی شده و مراکز علمی به صورت پویا در این دانشگاه فعالیت دارند.
 
حبیبی با اشاره به اینکه برنامه های آینده دانشگاه جامع محور تبیین شده٬ بیان کرد: مرکز رشد نوآوری دانشگاه محقق اردبیلی نیز در آینده نزدیک احداث می شود و ظرفیتی برای نوآوران و دانشمندان استان است.