جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

۵۴ هکتار اراضی ملی اردبیل رفع تصرف‌شد - خبر

 

 

۵۴ هکتار اراضی ملی اردبیل رفع تصرف‌شد

فرمانده یگان حفاظت راه و شهرسازی اردبیل گفت: ۵۴ هکتار از اراضی استان با اجرای ۴۹ مرحله مأموریت در یک سال اخیر رفع تصرف‌شده است.

۵۴ هکتار اراضی ملی اردبیل رفع تصرف‌شد

فرهاد احدی اظهار کرد: این اراضی به ارزش ۲۱۴ میلیارد تومان و با انجام مأموریت‌های یگان حفاظت راه و شهرسازی استان اردبیل رفع تصرف‌شده و در این زمینه پرونده متهمان به مراجع قضائی ارجاع شده است.

وی فعالیت یگان حفاظت را با به‌کارگیری ۲۳ نفر نیروی حفاظتی و مراقبتی، کادر انتظامی و سربازان وظیفه یادآور شد و خاطرنشان کرد: ما در سال گذشته با همکاری ۱۰ دستگاه خودروی گشت سازمانی و موسسه‌ای سعی کردیم تا عملیات خود را در سطح استان انجام دهیم.

تجهیز مسئولان گشت حفاظت اراضی
فرمانده یگان حفاظت راه و شهرسازی استان اردبیل افزود: در این مدت ۵۲۰ مرحله گشت با خودروی سازمانی، یک هزار و ۵۳۱ مرحله گشت با خودروی موسسه‌ای و یک هزار و ۱۵۳ گشت پیاده با استقرار سربازان وظیفه انجام‌شده است.

احدی از تجهیز مسئولان گشت حفاظت اراضی شهرستان‌های استان به تبلت و نرم‌افزار سامانه کنترل حفاظت اراضی خبر داد و گفت: با تجهیز گشت حفاظت شهرستان‌های مختلف استان سعی شده تا این خودروها به چراغ گردون و برچسب معرف حفاظت اراضی تجهیز شود.

وی از برگزاری ۶۳۱ ساعت جلسه آموزشی کارکنان در دفتر فرماندهی یگان و برگزاری جلسات تعاملی با مراجع قضائی و انتظامی خبر داد و بیان کرد: در ۲۳۰ مرحله بازدید فرماندهی و جانشین یگان حفاظت استان از اراضی تخت پوشش انجام‌شده است.