رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

۵۳ هزار واحد مسکونی روستایی استان اردبیل مقاوم‌سازی شد - خبر

 

 

۵۳ هزار واحد مسکونی روستایی استان اردبیل مقاوم‌سازی شد

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل گفت: از مهمترین برنامه‌های بنیاد مسکن مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی روستایی بوده که با تلاش‌های انجام شده ۵۲ درصد واحدهای مسکونی روستایی استان اردبیل که شامل ۵۳ هزار واحد مسکونی بوده مقاوم‌سازی شده است.

۵۳ هزار واحد مسکونی روستایی استان اردبیل مقاوم‌سازی شد
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، فرهاد سبحانی عصر امروز در نشست با مدیران بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان‌های استان اردبیل اظهار داشت: از مهمترین برنامه‌های بنیاد مسکن مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی روستایی بوده که با تلاش‌های انجام شده 52 درصد واحدهای مسکونی روستایی استان اردبیل که شامل 53 هزار واحد مسکونی بوده مقاوم‌سازی شده است.
 
وی با اشاره به وجود بیش از 120 هزار خانوار در 17 هزار روستای استان اردبیل تصریح کرد: برای اینکه بتوانیم شاهد توسعه و گسترش میزان مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی در استان باشیم انتظار می‌رود بانک‌های عامل همکاری مطلوبی در ارائه تسهیلات داشته و مردم نیز نسبت به این امر بیش از گذشته ترغیب شوند.
 
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل در مورد واحدهای مقاوم‌سازی شده و آماده افتتاح در هفته دولت امسال بیان کرد: 350 واحد مسکونی در روستاهای استان با دریافت بیش از 70 میلیارد ریال مقاوم‌سازی شده که به صورت نمادین تا پایان هفته دولت در روستاها به بهره‌برداری می‌رسند.
 
سبحانی با اشاره به اقدامات انجام شده برای بازسازی واحدهای مسکونی سانحه‌دیده در حوادث غیرمترقبه گفت: برای بازسازی واحدهای مسکونی آسیب‌دیده از سیل مشگین‌شهر در سال 93 و شهرستان‌های کوثر و خلخال در سال گذشته و نیز زلزله سال 95 شهرستان‌های پارس‌آباد و بیله‌سوار تسهیلات ارائه شده است.
 
وی افزود: در کنار ارائه تسهیلات به این واحدها در سطح استان، در راستای بازسازی واحدهای مسکونی در استان‌های سانحه دیده نیز در بیش از 100 روستا و شهرهای آسیب‌دیده شهرهای بم و براوات استان کرمان نیز در سال 82 به تعداد سه هزار و 811 واحد مسکونی اقدام به آواربرداری و احداث واحدهای مقاوم و مناسب کردیم.