جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

۵۳۰ کارمند خلخال در طرح حامیان ایتام مشارکت کردند - خبر

 

 

۵۳۰ کارمند خلخال در طرح حامیان ایتام مشارکت کردند

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) خلخال گفت: از زمان اجرای طرح "هر کارمند حامی یک فرزند معنوی" تاکنون ۵۳۰ نفر از کارمندان این شهرستان مشارکت کردند.

۵۳۰ کارمند خلخال در طرح حامیان ایتام مشارکت کردند

مقیم صبحی افزود: برای اجرای این طرح ثبت‌نام و مشارکت هزار و ۲۹۰ نفر از کارمندان خلخال پیش‌بینی شده که تا امروز بیش از ۴۰ درصد از ثبت‌نام افراد محقق شده است.

مدیر کمیته امداد امام خلخال گفت: کارمندان خیر حمایت از ایتام و محسنین را بر عهده گرفته و مسیر زندگی آنها را برای دستیابی به مدارج عالی علمی و تحصیلی هموارتر می‌کنند.

وی اظهارامیدواری کرد با اجرای این طرح تمام ایتام از حمایت‌های حامیان بهره‌مند شده و هیچ‌یک از آنها بدون حامی نباشند.

او با بیان اینکه طرح "اکرام ایتام و محسنین" به علت اعتمادسازی و شفاف‌سازی مورد استقبال خیران قرار گرفته است، افزود: در این طرح تمامی کمک‌های نقدی و غیرنقدی حامیان در اسرع وقت و به صورت مستقیم در اختیار فرزندان معنوی قرار می‌گیرد که این امر موجب اعتماد عمومی شده است.

او با اشاره به اینکه با اجرای طرح "هر کارمند یک حامی" به دنبال افزایش سرانه فرزندان خانوار تحت حمایت هستیم تا به دلیل فقر و تنگدستی از تحصیل بازنمانند، بیان کرد: تلاش داریم با یاری حامیان و خیران بتوانیم مسیر توانمندسازی و خوداتکایی ایتام و محسنین را هموارتر کنیم.

دشتی با بیان اینکه با کمک‌های حامیان، ایتام تحت حمایت با آسودگی خاطر و بی‌دغدغه می‌توانند در کنار سایر همنوعان خود به مدارج عالی علمی و تحصیلی دست پیدا کنند، اظهارکرد: با حمایت‌های همه جانبه حامیان و خیران می‌توانیم گام‌های موثرتری را به منظور مرتفع ساختن مشکلات معیشتی، درمانی، تحصیلی، جهیزیه و مسکن ایتام و فرزندان خانوار تحت حمایت برداریم.

وی گفت: پیش از اجرای این طرح ۱۱۰ یتیم تحت پوشش کمیته امداد امام خلخال از سوی ۷۲۵ حامی و همچنین ۱۹۰ نفر از محسنین توسط ۵۷۴ حامی مورد حمایت‌های مادی و معنوی بودن که انتظار می‌رود با اجرای کامل این طرح همه ایتام تحت پوشش حامی قرار گیرند.