جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

۵۰۰ میلیارد ریال برای تامین آب آشامیدنی روستاهای اردبیل اختصاص می‌یابد - خبر

 

 

۵۰۰ میلیارد ریال برای تامین آب آشامیدنی روستاهای اردبیل اختصاص می‌یابد

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: برای رفع مشکل آب آشامیدنی روستاییان استان اردبیل ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار از محل صندوق توسعه ملی اختصاص می‌یابد.

۵۰۰ میلیارد ریال برای تامین آب آشامیدنی روستاهای اردبیل اختصاص می‌یابد

صدیف بدری افزود: این اعتبار در بودجه سال جاری پیش‌بینی شده و دولت با صرف آن بخشی از مشکلات آب آشامیدنی در روستاها را برطرف می‌کند.

وی با بیان اینکه کیفیت آب روستاها در استان پایین است، بیان کرد: روستاییان اردبیل از پایین بودن کیفیت آب آشامیدنی و کمبود آن، نبود راه سالم، افزایش قیمت نهاده‌های دامی و کشاورزی بویژه کود شیمیایی در فصل کاشت گله‌مند هستند و باید برای رفع این مشکلات تلاش بیشتری شود.

بدری اضافه کرد: برای رفع مشکلات روستاییان می‌توان آب مورد نیاز را از آب‌های فراحوزه‌ای تامین کرد تا بیش از این روستاییان در مضیقه نباشند.

نماینده اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس ادامه داد: برای مناطق روستایی تامین آب با اولویت روستاهای محروم در دستور کار نمایندگان و مسوولان اجرایی قرار گرفته و در این زمینه تامین اعتبار طرح‌های توسعه‌ای انجام می‌شود.

وی افزود: با اینکه توجه دولت به موضوع تامین آب پایدار برای روستاهای استان اردبیل بیشتر شده ولی همراهی و همیاری روستاییان نیز از طریق صرفه‌جویی و مدیریت مصرف در بخش کشاورزی و شرب ضروری است.

بدری وضعیت بیشتر راه‌های روستایی استان را نامطلوب خواند و افزود: برای اصلاح معابر روستایی نیاز است قیر رایگان در اختیار بنیاد مسکن قرار گیرد که مصوبه آن نهایی شده و به محض ابلاغ بنیاد می‌تواند به آسفالت معابر روستایی اقدام کند.