سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

۴ هزار مرکز نیکوکاری در کشور فعال است - خبر

 

 

۴ هزار مرکز نیکوکاری در کشور فعال است

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: در حال حاضر بیش از ۴ هزار مرکز نیکوکاری در سطح کشور فعالیت می‌کند.

۴ هزار مرکز نیکوکاری در کشور فعال است
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) ظهر امروز در آیین افتتاح مرکز نیکوکاری تلاشگران شهرک صنعتی و ۱۷ مرکز نیکوکاری استان اردبیل گفت: در حال حاضر بیش از ۴ هزار مرکز نیکوکاری در کشور فعالیت می‌کند که تلاش بر این است تا تعداد این مراکز را به ۸ هزار مرکز افزایش دهیم.
 
او وظیفه اصلی مراکز نیکوکاری را مردمی کردن امدادرسانی برشمرد و افزود: کمیته امداد در رویکرد جدید مسجد و محله محور پیش می‌رود که مراکز نیکوکاری نیز تأثیر مطلوبی را در اجرای سیاست‌های کلی کمیته امداد دارد.
 
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) تصریح کرد: مراکز نیکوکاری استان اردبیل با افتتاح ۱۸ مرکز نیکوکاری جدید به ۱۰۶ مرکز افزایش یافت که پیش از این ۸۸ مرکز نیکوکاری در سطح استان اردبیل فعالیت داشتند.
 
بختیاری ایجاد مرکز نیکوکاری تخصصی را جزو اولویت‌های کمیته امداد دانست و گفت: با افتتاح مراکز نیکوکاری رسانه، دانشگاه‌ها، حوزه علمیه، شهرک‌های صنعتی، اصناف و ... بحث مردمی کردن امدادرسانی تحقق خواهد یافت.
 
او از ایجاد ۳ هزار و ۱۷۰ شغل در اردبیل خبر داد و بیان کرد: با پرداخت ۹۴ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه، اشتغال‌زایی مطلوبی در سطح استان اردبیل صورت گرفته است که در سال‌جاری نیز برای ایجاد ۵ هزار شغل در این استان برنامه‌ریزی شده است.
 
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: با توجه به اینکه ۶۰ الی ۶۵ درصد سرپرست خانواده‌های تحت پوشش را خانم‌ها تشکیل می‌دهند لذا ایجاد اشتغال خانگی در رأس برنامه‌های کمیته امداد قرار دارد.