جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ فروردین ۱۳۹۹

۴ درصد سبد ناخالصی کشاورزی در اختیار کشاورزی استان اردبیل است‌ - خبر

 

 

۴ درصد سبد ناخالصی کشاورزی در اختیار کشاورزی استان اردبیل است‌

رئیس جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: ۴ درصد سبد ناخالصی کشاورزی در اختیار کشاورزی استان اردبیل است.

۴ درصد سبد ناخالصی کشاورزی در اختیار کشاورزی استان اردبیل است‌
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، خلیل نیکشاد عصر امروز در دیدار با مسئولان کشاورزی اردبیل اظهار داشت: رتبه‌های 7 و 8 در تراز ملی کشور را کسب کردیم که این موضوع در توسعه بخش کشاورزی استان اردبیل برای ما بسیار حائز اهمیت است و در تلاش هستیم از ظرفیت‌های بخش کشاورزی به طور مناسب استفاده کنیم.
 
وی بیان کرد: در تولید سیب زمینی در تراز ملی هستیم و در جایگاه دومی کشور قرار گرفتیم و در گوشت و عسل در گروه هفت و هشت هستیم که این موضوع برای ما برای رسیدن به تحقق رونق تولید و به خودکفایی در تولیدات محصولات کشاورزی دست یابیم.
 
 رئیس جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: ظرفیت استان اردبیل فراتر از هم‌ اکنون است و 18 گونه گندم در استان اردبیل کاشت و برداشت می‌شود و صدرصد بذر چغندر قند در استان اردبیل تامین می‌شود و قرارداد بذر کلزای کشور توسط جهاد کشاورزی استان اردبیل بسته شده است.
 
نیکشاد بیان کرد: در سال‌های اخیر شاهد رشد چشمگیر فعالیت‌های تحقیقاتی در دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی کشور هستیم، بیان کرد: این فعالیت‌ها در صورتی سبب توسعه و رفع چالش‌ها و نیازهای جامعه می‌شود که نتایج آن تبدیل به ثروت شود و رویکرد اصلی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی تحقیقات خروجی محور است.
 
وی بیان کرد: 4 درصد سبد ناخالصی کشاورزی در اختیار کشاورزی استان اردبیل است و با هدف ساماندهی کشاورزی استان و یکپارچه‌سازی اردبیل به عنوان یک چهره کشاورزی طرح کاشت محصولات کشاورزی علمی‌محور در اردبیل اجرا می‌شود و درصدد هستیم  مزارع، اراضی و باغات و هویت‌دار استان را شناسنامه‌دار کنیم.