رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ خرداد ۱۳۹۸

۴ خطه شدن محور اردبیل سرچم منجر به رونق گردشگری می‌شود - خبر

 

 

۴ خطه شدن محور اردبیل سرچم منجر به رونق گردشگری می‌شود

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: ۴ خطه شدن محور اردبیل - سرچم می‌تواند منجر به بهبود حمل و نقل و رونق گردشگری استان شود.

۴ خطه شدن محور اردبیل سرچم منجر به رونق گردشگری می‌شود

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان محبوب حیدری، مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل افزود: پروژه ۴ خطه جاده اردبیل ـ. سرچم به عنوان پرترددترین مسیر ارتباطی این استان توسط قرارگاه خاتم‌الانبیاء تکمیل می‌شود.

وی گفت: پروژه بزرگراه اردبیل ـ. سرچم به دلیل حجم تردد در این جاده اجرا می‌شود و در وضعیت فعلی ۲۳ کیلومتر از آن آغاز شده است.

حیدری با بیان اینکه ۵ کیلومتر آسفالت‌ریزی شده است، افزود: نزدیک ۶ کیلومتر دیگر نیز آماده آسفالت‌ریزی است و با بهبود شرایط جوی عملیات اجرایی ادامه خواهد یافت که می‌توان منجر به توسعه حمل و نقل استان و تسهیل تردد به مرکز کشور شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تصریح کرد: در ۹۰ کیلومتر از این محور ارتباطی مطالعات انجام شده و از کیلومتر ۳۵ تا ۶۰ کیلومتر مناقصه داریم که مبلغ لازم جهت تکمیل آن ۵۱ میلیارد تومان است و امید می‌رود قبل از عید پیمانکار انتخاب شود.

حیدری تصریح کرد: این پروژه با روند افزایشی اعتبارات مواجه است، به طوری که در سال ۹۶ اعتبارات صفر بوده، اما در سال ۹۷ به ۵ میلیارد تومان رسید و در سال ۹۸ به بیش از ۱۰ میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.

وی افزود: اداره کل راه و شهرسازی استان در نظر دارد در حد فاصل ۳۵ تا ۶۰ کیلومتری این محور مواصلاتی از ظرفیت مناقصه و از ۶۰ تا ۹۰ کیلومتری از ظرفیت قرارگاه خاتم‌الانبیا بهره خواهیم گرفت.

مدیرکل راه و شهرسازی استان گفت: هزینه احداث بزرگراه بالا‌ست و در حد فاصل ۳۵ تا ۶۰ کیلومتر هزینه بهره برداری ۵۱ میلیارد تومان برآورد شده و هزینه احداث مابقی مسیر ۶۰ میلیارد تومان است که در کل از محل اعتبارات ملی تامین می‌شود.

حیدری اظهار کرد: با توجه به حجم تردد از این محور مواصلاتی ۴ خطه شدن می‌تواند منجر به بهبود حمل و نقل و رونق گردشگری استان شود.