جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ فروردین ۱۳۹۹

۴۷ درصد جمعیت استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند - خبر

 

 

۴۷ درصد جمعیت استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: ۴۷ درصد جمعیت استان اردبیل تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند.

۴۷ درصد جمعیت استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، قاسم رحیمی گفت: زحمات، تلاش‌ها، ایثار و فداکاری همه تلاشگران و سبزپوشان ناجا در ایجاد نظم و امنیت در جامعه شایسته قدردانی بوده که این اقتدار و صلابت نیروی انتظامی، اقتدار نظام جمهوری اسلامی است و نیروی انتظامی همواره در ایجاد امنیت و آسایش مردم جان خود را نثار کرده اند.
 
وی با بیان اینکه در حوزه کار، صیانت از حقوق کارگر و کارفرما و رسیدگی به مشکلات آنان از وظایف عمده این اداره کل است، گفت: در حال حاضر 47 درصد جمعیت استان اردبیل تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند که شامل 580 هزار نفر می‌شود.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با بیان اینکه در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان اردبیل سالانه به بیش از 15 هزار نفر از کارآموزان آموزش رایگان ارائه می‌شود، تصریح کرد: صندوق کارآفرینی امید یکی از موفق‌ترین ارگان‌های مالی کشور است که تسهیلات ارائه شده توسط آنها 100 درصد به صورت قرض‌الحسنه پرداخت می‌شود. 
 
رحیمی با اشاره به پرداخت یک هزار و 800 میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی اردبیل بیان کرد: بانک توسعه تعاون در سال گذشته 500 میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی استان پرداخت کرده است و بانک رفاه کارگران نیز مبلغ یک هزار و 300 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده است. 
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل افزود: در بخش مدیریت درمان تامین اجتماعی نیز از 103 هزار کارگر استان سال گذشته به 80 هزار تفر خدمات از طریق بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها ارائه شده است.