جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

۴۵۹ هزار مشترک اردبیلی به شبکه سراسری گاز متصل شدند - خبر

 

 

۴۵۹ هزار مشترک اردبیلی به شبکه سراسری گاز متصل شدند

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل گفت: با اقدامات و تلاش‌های انجام یافته هم‌اکنون ۴۵۹ هزار و ۲۵۵ مشترک اردبیلی به شبکه سراسری گاز متصل شده‌اند و از خدمات شرکت گاز استان بهره‌مند می‌شوند.

۴۵۹ هزار مشترک اردبیلی به شبکه سراسری گاز متصل شدند
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، فیروز خدائی در جلسه بررسی وضعیت گازرسانی در استان اردبیل اظهار داشت: در حال حاضر سه هزار و 748 انشعاب گاز جدید در استان نصب شده که با این تعداد انشعابات نصب شده در سطح استان اردبیل به 225 هزار و 981 انشعاب رسیده است.
 
‌وی از جذب هشت هزار و 594 مصرف کننده جدید در شبکه مشترکان گاز طبیعی استان خبر داد و بیان کرد: جذب این مشترکان در بخش‌های مختلف از جمله خانگی، تجاری و صنعتی انجام یافته و در مجموع در حال حاضر 459 هزار و 255 مشترک در استان داریم که جمعیت شهری 100 درصد و جمعیت روستایی زیرپوشش این طرح بیش از 90 درصد است.
 
مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل تصریح کرد: یک هزار و 125 روستای استان در حال حاضر از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند و با توجه به این که استان اردبیل دارای 29 شهر است توانسته‌ایم خوشبختانه تمامی ساکنان شهرها را از نعمت گاز بهره‌مند کنیم و خوشبختانه در مقایسه با بسیاری از استان‌های کشور در این زمینه پیشرو هستیم.
 
خدائی بیان کرد: عملیات شبکه‌گذاری نیز در حال حاضر با روند مناسبی در حال اجرا است و تاکنون 433 کیلومتر شبکه گاز به شبکه‌های گازرسانی افزوده شده و میزان شبکه‌گذاری از ابتدا تاکنون از مرز 9 هزار کیلومتر رد شده است که این مسئله نیز به نوبه خود بسیار حائز اهمیت بوده و در توسعه شبکه گازرسانی استان توانسته نقش مهمی ایفا کند.
 
وی اظهار کرد: طبق برآورد انجام یافته میزان گازرسانی در استان نسبت به چندین سال گذشته رشد قابل توجهی داشته که در صورت تخصیص مابقی اعتبارات در آینده ای نزدیک تمامی روستاهای دورافتاده و کم برخوردار استان نیز از این نعمت برخوردار می شود و شبکه گازرسانی استان به 100 درصد می‌رسد.