جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

۴۴ خانه هلال در استان اردبیل راه‌اندازی شد - خبر

 

 

۴۴ خانه هلال در استان اردبیل راه‌اندازی شد

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان اردبیل از راه‌اندازی ۴۴ خانه هلال در این استان طی نیمه اول سال جاری خبر داد.

۴۴ خانه هلال در استان اردبیل راه‌اندازی شد

عزت‌الله ضربی با اشاره به اینکه قبلا ۳۸ خانه هلال در استان راه‌اندازی شده، افزود: خانه‌های هلال در واقع جمعیت هلال احمر کوچک در روستاها بوده که به آموزش مردم منطقه می‌پردازد.

او با اشاره به انتشار فراخوان جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای حمایت از افراد آسیب‌دیده از ویروس کرونا تشریح کرد: توزیع ۲ هزار و ۷۳۵ سبد غذایی به ارزش چهار میلیارد و ۹۸۴ میلیون ریال، توزیع ۱۰ هزار و ۷۹ بسته بهداشتی و ۱۸ هزار و ۶۶۱ ماسک تکی به ارزش یک میلیارد و ۸۲۰ میلیون ریال از جمله این اقدامات بوده است.

ضربی با اشاره به اجرای طرح مشارکت ایرانیان با مشارکت ۲۵ پزشک و هزار و ۹۳۵ نفر بهره‌ور گفت: انعقاد ۱۵ مورد تفاهم‌نامه همکاری با سازمان‌های مردم‌نهاد و بنگاه‌های اقتصادی، برگزاری ۸۰ دوره آموزشی برای هزار و ۴۷۲ نفر و اجرای طرح حمایت ماندگار (اهدای خون) توسط ۴۴۵ نفر از داوطلبان از دیگر برنامه‌های اجرا شده توسط معاونت داوطلبان در نیمه اول سال جاری بوده است.

وی از ارائه خدمات سلامت محور به ۶ هزار و ۱۶۷ نفر در استان اردبیل در ۶ ماه گذشته خبر داد و افزود: این خدمات با برپایی ۳۳ چادر و با مشارکت ۱۴۹ نفر داوطلب ارائه شده است.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان اردبیل با بیان اینکه در طرح نیابت خدماتی به ارزش ۳۸۸ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال ارائه شده است، ادامه داد: دیدار از سرای سالمندان و خانواده شهدا و ایثارگران با مشارکت ۲۰۰ نفر از داوطلبان و با بهره‌وری ۹۹۰ نفر از جمله فعالیت‌های طرح نیابت بوده است.