حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۶ فروردین ۱۳۹۸

۴۴۰۰ فرصت شغلی در حوزه‌های مختلف بخش کشاورزی اردبیل ایجاد شد - خبر

 

 

۴۴۰۰ فرصت شغلی در حوزه‌های مختلف بخش کشاورزی اردبیل ایجاد شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: چهار هزار و ۴۰۰ نفر در حوزه‌های مختلف بخش کشاورزی این استان شاغل شدند.

۴۴۰۰ فرصت شغلی در حوزه‌های مختلف بخش کشاورزی اردبیل ایجاد شد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، جلسه‌ای با حضور مسئولان جهاد کشاورزی اردبیل برگزار شد و در این جلسه هر کدام از مسئولان به نقطه‌نظراتی در این زمینه پرداختند و محوری‌ترین موضوع در این زمینه توسعه بخش کشاورزی و میزان تولیدات کشاورزی در استان بود.

خلیل نیکشاد رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل در این مراسم اظهار داشت: چهار هزار و 400 نفر در حوزه‌های مختلف بخش کشاورزی این استان اشتغال یافتند که این مسئله نیز برای ما بسیار حائز اهمیت است و تلاش ما بر این است که بتوانیم توسعه بخش کشاورزی استان را به سطح قابل قبول برسانیم.

وی با اشاره به این که 25 هزار هکتار از اراضی دیم استان به آبی تغییر یافته و 20 هزار هکتار از ارضی ملی نیز به اراضی زراعی تبدیل و در اختیار کشاورزان برای اشتغال‌زایی و تولید محصولات قرار گرفته است بیان کرد: در حوزه دام و طیور 90 میلیارد تومان در قالب طرح‌های مختلف تسهیلات جذب شده که خط اعتباری مکانیزاسیون با صرف 42 میلیارد تومان در این استان ایجاد شده است.

نیکشاد تصریح کرد: راه‌اندازی 129 واحد نیمه‌فعال و غیرفعال در حوزه‌های مختلف کشاورزی فعال و راه‌اندازی شده و تا 80 میلیون ریال یارانه برای هر هکتار کشت گیاهان دارویی توسط این سازمان اختصاص یافته و یارانه‌ها و نهال‌های کاشته شده 20 درصد در استان افزایش یافته است.