سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

۴۳ مرکز مثبت زندگی در استان اردبیل آماده بهره‌برداری شد - خبر

 

 

۴۳ مرکز مثبت زندگی در استان اردبیل آماده بهره‌برداری شد

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: ۴۳ مرکز مثبت زندگی (+ زندگی) در این استان آماده بهره‌برداری شده است که با راه‌اندازی آنها خدمات عمومی این سازمان با کمک بخش غیردولتی در نزدیک‌ترین محل به متقاضیان ارایه خواهد شد.

۴۳ مرکز مثبت زندگی در استان اردبیل آماده بهره‌برداری شد

بهزاد ستاری تشریح کرد: مرکزهای خدمات بهزیستی مثبت زندگی در راستای تحقق اهداف دولت الکترونیک و همچنین برآورده ساختن اهداف سازمان بهزیستی مبنی بر تکریم خدمات‌گیرندگان و ارایه خدمات به صورت محله محور و نزدیک به محل اسکان مددجویان، در بستر فناوری اطلاعات فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به مشارکت بخش غیردولتی در شکل‌گیری این فعالیت‌ها، افزود: تلاش مجموعه مسئولان و همکاران این سازمان در راه‌اندازی مرکزهای مثبت زندگی بر این بود تا از ظرفیت حداکثری مددکاران اجتماعی زحمتکش و کارآفرینان بخش خصوصی که در سال‌های پیش با این سازمان همکاری داشتند، استفاده شود.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل بیان کرد: فرآیند تجمیع پرونده‌های فیزیکی و صدور مجوز و راه‌اندازی مرکزهای مثبت زندگی با هماهنگی سازمان مرکزی بهزیستی در یک سال گذشته انجام گرفته است و بر این اساس خدمات مربوط به بیش از ۱۷ هزار پرونده مددجویان مستمری بگیر با آغاز به کار مرکزهای مثبت زندگی در بهزیستی استان اردبیل به صورت فراگیر ارایه می‌شود.

وی با تاکید بر خانواده‌محور بودن این خدمات، اضافه کرد: خدمات در این مرکزها به صورت خانواده‌محور به مددجویان ارایه شده و بر این اساس اطلاعات خانواده به صورت دقیق و مشخص در پرونده‌های مددکاری اجتماعی این مرکزها درج می‌شود تا در مورد توانمندسازی تمرکز بیشتری صورت گیرد.

به گفته ستاری، در حال حاضر مرکزهای مثبت زندگی به بازدید از پرونده‌ها و دریافت اطلاعات ضروری آنها می‌پردازند و در سال آینده خدمات مربوط به پرونده‌های غیرمستمر این سازمان نیز به این مراکز واگذار خواهد شد.

نزدیک به ۵۸ هزار نفر از جمله ۳۸ هزار توانخواه در حال حاضر از خدمات غیرنقدی، حمایتی و مستمری بهزیستی در استان اردبیل بهره‌مند هستند.