جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

۴۲ واحد تولیدی صنعتی در اردبیل به چرخه تولید بازگشت - خبر

 

 

۴۲ واحد تولیدی صنعتی در اردبیل به چرخه تولید بازگشت

رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان اردبیل از بازگشت ۴۲ واحد تولیدی و صنعتی این استان به چرخه تولید با همکاری قوه قضاییه خبر داد.

۴۲ واحد تولیدی صنعتی در اردبیل به چرخه تولید بازگشت

رامین صادقی روز دوشنبه در بازدید از چند واحد غیرفعال اردبیل افزود: از ۲۹۹ واحد غیر فعال در استان ۱۲۳ واحد دارای تجهیزات، ماشین‌آلات و زیرساخت‌های لازم بوده ولی به دلیل مشکلات مالی، مدیریتی و یا حقوقی فعالیت آنها متوقف شده که با اقدامات انجام یافته ۴۲ واحد به چرخه تولید بازگشت.

وی اضافه کرد: فعالیت بیشتر این واحدهای تولیدی در حوزه لبنیات، لوازم الکترونیکی، محصولات فلزی، ظروف یکبار مصرف، تولید انواع نخ و پارچه، آب معدنی و دیگر مواد خوراکی بوده است.

صادقی ادامه داد: سال گذشته در طرح پایش آخرین وضعیت واحدهای صنعتی، از هزار و ۹۱ واحد تولیدی دارای پروانه بهره‌برداری استان، ۲۹۹ واحد غیر فعال شناسایی و مقرر شد برای احیای دوباره این واحدها برنامه‌ریزی شود.

رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان اردبیل افزود: با توجه به شرایطی که در کشو به لحاظ شیوع کرونا و مسائل مربوط به تحریم‌ها و مشکلات تامین ارز ایجاد شده، استفاده از ظرفیت خالی واحدهای تولیدی و افزایش ظرفیت این واحدها در دستور کار قرار گرفت و تاکنون ظرفیت تولیدی ۳۸ واحد تولیدی و صنعتی استان ۳۰ تا ۸۰ درصد افزایش یافته است.

صادقی با اشاره به اقدامات این سازمان در جهت توسعه صنایع استان اردبیل از تعامل خوب با قوه قضاییه خبر داد و گفت: در مواردی با راه‌اندازی واحدهای تولیدی فرصت اشتغال برای زندانیان نیز فراهم شده است.

وی به حمایت‌ قوه قضاییه در توسعه و راه‌اندازی صنایع استان اشاره کرد و افزود: ستاد تسهیل رفع موانع تولید و کمیته حمایت قضایی به طور هفتگی با حضور استاندار و مقام‌های قضایی استان تشکیل می‌شود و ضمن تعامل بسیار خوب با دبیرخانه ستاد تسهیل و دبیرخانه کمیته حمایت قضایی هماهنگی پرونده‌های دارای مشکل حقوقی به دستگاه قضایی ارجاع و نتیجه مطلوبی هم اخذ می‌شود.