جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۹

۴۰ میلیون بیمه شده در کشور تحت پوشش بیمه سلامت هستند/ آخرین وضعیت طرح مراقبت در منزل - خبر

 

 

۴۰ میلیون بیمه شده در کشور تحت پوشش بیمه سلامت هستند/ آخرین وضعیت طرح مراقبت در منزل

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: ۴۰ میلیون بیمه شده در کشور تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

۴۰ میلیون بیمه شده در کشور تحت پوشش بیمه سلامت هستند/ آخرین وضعیت طرح مراقبت در منزل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان طاهر موهبتی، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران امروز در جمع خبرنگاران گفت: در حال حاضر ۴۰ میلیون بیمه شده در کشور تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۴۰ میلیون بیمه شده در کشور تحت پوشش بیمه سلامت هستند، اظهار داشت: ۱۱ هزار داروخانه، ۱۲ هزار پزشک متخصص و در مجموع ۴۴ هزار مرکز درمانی خصوصی و دولتی در سطح کشور با سازمان بیمه سلامت قرارداد داشته و به بیمه شدگان ارائه خدمات می‌کنند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به اینکه حدود ۵۳ قلم دارو در طب گیاهان دارویی تحت پوشش بیمه سلامت هستند، بیان کرد: بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ قلم دارو تحت پوشش خدمات بیمه‌ای سازمان بیمه سلامت است.

موهبتی با بیان اینکه هم اکنون در مجموع ۷۰ هزار بیمار خاص در کشور تحت پوشش سازمان بیمه سلامت بوده و از خدمات ارائه شده بهره‌مند هستند افزود: این بیمه هر سال بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال برای بیماران خاص هزینه می‌کند.

وی با بیان اینکه تعداد بیماران خاص تحت پوشش بیمه سلامت در استان اردبیل هزار و ۴۰۰ نفر است، اظهار داشت: برای این بیماران در استان هم هر سال ۱۴۰ میلیارد ریال هزینه می‌شود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران از تحت پوشش قرار گرفتن زندانیان و اعضای خانواده آن‌ها خبر داد و بیان کرد: بر اساس تفاهم نامه‌ای که هفته آینده با سازمان زندان‌های کشور منعقد خواهد شد تمامی زندانیان و اعضای خانواده آن‌ها که تحت پوشش بیمه‌ای نیستند تحت پوشش بیمه سلامت خواهند بود.

موهبتی با اشاره به اینکه ۸۵ درصد جمعیت تحت پوشش صندوق‌های بیمه سلامت در کشور از خدمات رایگان برخوردارند و وجهی پرداخت نمی‌کنند، ادامه داد: سالانه حدود ۱۹۲ میلیون بار افراد تحت پوشش این بیمه به مراکز درمانی دولتی و خصوصی مراجعه می‌کنند.