جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

۳ هزار هکتار از اراضی کشاورزی اردبیل به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز می‌شود - خبر

 

 

۳ هزار هکتار از اراضی کشاورزی اردبیل به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز می‌شود

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اردبیل گفت: پیش بینی می‌شود تا پایان سال جاری ۳ هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان اردبیل به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز شود.

۳ هزار هکتار از اراضی کشاورزی اردبیل به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز می‌شود
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، علی حسین احدی عالی با اشاره به اینکه سال گذشته با اجرای طرح آبیاری تحت فشار در ۲ هزار هکتار از اراضی شهرستان اردبیل شاهد پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصدی این طرح بودیم گفت: در سال ۹۸ اردبیل از رتبه ۲۹ کشوری به رتبه ۶ کشوری ارتقا جایگاه پیدا کرد.
 
او بیان کرد: استفاده از سیستم آبیاری تحت فشار باعث شده میزان هدر رفت آب از محل خروجی آب از چاه‌ها تا سر مزرعه و همچنین در خود داخل مزرعه به میزان ۷۰ درصد کاهش پیدا کند و میزان آبیاری، ساعت‌های آبیاری و هزینه‌های کارگری در مزارع و در کنار همه این‌ها سهولت آبیاری نسبت به گذشته کاهش یافته است.
 
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اردبیل اظهار کرد: کشاورزان می‌توانند برای اجرای سیستم آبیاری تحت فشار و کم فشار به مراکز جهاد کشاورزی حوزه روستای خود مراجعه کرده و نسبت به تکمیل فرم تقاضا نامه و سایر مدارک مورد نیاز برای تکمیل پرونده اقدام کنند.
 
احدی عالی افزود: استقبال کشاورزان از این طرح و استفاده از آن در اراضی کشاورزی منجر به بهره‌برداری صحیح از منابع آبی و تاثیر مستقیم در افزایش تولیدات کشاورزی و تحقق اهداف اصلی تجهیز اراضی به سیستم‌های نوین آبیاری می‌شود.
 
او افزود: طرح‌های آبیاری تحت فشار در اراضی خرد کشاورزی و در سطح پروژه‌های ملی و عمومی در حال اجرا بوده و در این زمینه محدودیت اعتباری وجود ندارد و بایستی اراضی مستعد شناسایی و مطالعه شود.