جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

۳ هزار طرح اشتغال روستایی در اردبیل تسهیلات ارزان قیمت گرفتند - خبر

 

 

۳ هزار طرح اشتغال روستایی در اردبیل تسهیلات ارزان قیمت گرفتند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: ۳۰۰۰ طرح در یک هزار روستا، مناطق عشایری و شهر‌های کم جمعیت استان اردبیل تسهیلات اشتغال‌زایی ارزان قیمت دریافت کردند.

۳ هزار طرح اشتغال روستایی در اردبیل تسهیلات ارزان قیمت گرفتند

قاسم رحیمی اظهار کرد: در قالب طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری، ۳۰۰۰ طرح در یک هزار روستا، مناطق عشایری و شهر‌های کم جمعیت استان تسهیلات اشتغال‌زایی ارزان قیمت دریافت کردند.

وی افزود: برای این طرح‌ها، ۳ هزار و ۱۶۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده که زمینه اشتغال ۳هزار و ۵۰۰ نفر در استان اردبیل را فراهم کرده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل از پرداخت ۹۵ درصدی سهم استان اردبیل از محل تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری خبر داد و بیان داشت: پرداخت تسهیلات به طرح‌های مصوب اشتغال‌زایی مناطق روستایی و عشایری این استان ادامه دارد.

ثبت نام ۱۳ هزار نفر در سامانه کارا

وی تصریح کرد: در اجرای طرح اعطای تسهیلات در قالب اشتغال پایدار روستایی و عشایری، ۱۳ هزار نفر متقاضی در استان در سامانه کارا ثبت نام کرده‌اند که تاکنون طرح اشتغال‌زایی پنج هزار نفر از متقاضیان به ارزش ۸ هزار میلیارد ریال برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل استان معرفی شده است.

رحیمی ادامه داد: تسهیلات حمایتی اشتغال پایدار روستایی و عشایری در استان اردبیل برای طرح‌های ایجادی، توسعه‌ای و سرمایه در گردش در مناطق روستایی و عشایری و نیز شهر‌های زیر ۱۰ هزار نفر جمعیت توسط بانک‌های عامل پرداخت می‌شود.

وی گفت: اعطای تسهیلات با توجه به رسته فعالیت‌های بومی استان و با ارزیابی اهلیت سرمایه‌گذاران و متقاضیان تسهیلات انجام شده و نظارت سه مرحله‌ای نیز همزمان با عطای تسهیلات انجام می‌شود.