جهش تولید | چهارشنبه، ۵ آذر ۱۳۹۹

۳ میلیون یارانه‌بگیر در کشور حذف می‌شوند - خبر

 

 

۳ میلیون یارانه‌بگیر در کشور حذف می‌شوند

مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از حذف ۳ میلیون یارانه‌بگیر در کشور خبر داد.

۳ میلیون یارانه‌بگیر در کشور حذف می‌شوند
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، رضا شریعت صبح امروز در همایش سراسری توانمندسازی و آموزش منابع انسانی در اردبیل اظهار داشت: وزارت تعاون، کار و وفاه اجتماعی در نظر دارد افراد مستحق یارانه در کشور را شناسایی کند که با پیش بینی‌های انجام شده امسال 3 میلیون نفر از لیست یارانه‌بگیران حذف می‌شوند که در این زمینه برنامه‌ اساسی توسط دولت یازدهم وجود دارد.
 
وی افزود: براساس برنامه‌ریزی انجام شده 24 میلیون یارانه‌بگیر در کشور حذف می‌شوند که امسال پیش‌بینی شده بتوانیم 3 میلیون نفر را از لیست یارانه‌بگیران حذف کنیم.
 
مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه با حذف 3 میلیون یارانه‌بگیر در سال گذشته شکایت‌هایی از طرف این اقشار به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارائه شده بود، افزود: در این زمینه بررسی‌های لازم و اساسی توسط کارشناسان وزارت انجام شد و دلایل حذف این یارانه‌بگیران به آنها اعلام شد.
 
شریعت اضافه کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر اساس برنامه‌ریزی معین در نظر دارد بتواند افرادی را که نیازی به یارانه ندارند شناسایی کرده و از لیست یارانه‌بگیران حذف کند.
 
وی در ادامه با اشاره به برخی فیش‌های حقوقی نجومی و نامتعارف در کشور بیان کرد: فیش‌های حقوقی مدیران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سایت این وزارت درج شده و از این طریق وزارت تعاون فیش‌های حقوقی مدیران خود را شفاف‌سازی کرده است.
 
مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: سلامت اداری و برخورد با فساد اداری یکی از اولویت‌های اساسی است و در این زمینه بازرسی و نظارت مستمری بر عملکرد ادارات در کشور وجود دارد و با هر گونه فساد اداری توسط دستگاه‌های مربوطه با جدیت برخورد می‌شود.