سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

۳۸۷ واحد صنفی متخلف در اردبیل شناسایی شد - خبر

 

 

۳۸۷ واحد صنفی متخلف در اردبیل شناسایی شد

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت اردبیل گفت: در یک ماه گذشته از مجموع ۱۶ هزار و ۴۹۴ مورد واحد صنفی بازرسی شده در سطح استان ۳۸۷ واحد صنفی متخلف به ارزش بیش از ۱۹ میلیارد ریال شناسایی شد.

۳۸۷ واحد صنفی متخلف در اردبیل شناسایی شد
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رامین صادقی گفت: با توجه به فرا رسیدن ایام پایانی سال و شروع طرح تشدید بازرسی از واحدهای صنفی  در سطح استان، بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت و بازرسان اتاق اصناف به صورت گشت مشترک وظیفه سرکشی و بازدید به صورت سر زده از واحدهای صنفی، میدان میوه و تره‌بار و میوه فروشی‌های سطح استان را به عهده دارند و با بررسی فاکتورهای خرید و احتساب درصد سود قانونی با متخلفان به شدت برخورد خواهد شد.
 
وی گفت: این طرح با هدف جلوگیری از تخلفات واحدهای صنفی و برخورد با گرانفروشی، کم‌فروشی، تقلب، قاچاق، عدم درج قیمت و صدور فاکتور اجرایی شده است.
 
سرپرست صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل بیان کرد: در اجرای این طرح تیم‌های ثابت و سیار به صورت تمام وقت بر نحوه ارایه خدمات، قیمت گذاری کالاها و کیفیت کالاها به صورت تخصصی نظارت می‌کنند.
 
صادقی تصریح کرد: با هدف مقابله با متخلفان صنفی در یک ماه گذشته از مجموع 16 هزار و 494 مورد  واحد صنفی بازرسی شده در سطح استان 387  واحد صنفی متخلف  به ارزش بیش از 19 میلیارد ریال شناسایی و پرونده آنها به تعزیرات حکومتی استان ارجاع شد که در این مدت بیشترین تخلفات با 428  مورد مربوط به گرانفروشی و عدم درج قیمت بوده است.
 
وی افزود: جامعه اصناف در طول تاریخ انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی همواره مددکار مسئولان و مردم بوده‌اند و در تامین ارزاق عمومی و نیازهای مردم نقش اساسی داشته‌اند و در این راستا با توجه به وضعیت بازار هرچه همگرایی میان اتاق اصناف با مسئولان نظارتی بیشتر باشد، سامان بهتری بر وضعیت ارائه خدمات در سطح بازار صورت خواهد گرفت و از اجحاف در حق مصرف کننده جلوگیری می شود.