سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

۳۸۴ میلیارد ریال تسهیلات به شرکت‌های روستاتعاون در استان اردبیل پرداخت شد - خبر

 

 

۳۸۴ میلیارد ریال تسهیلات به شرکت‌های روستاتعاون در استان اردبیل پرداخت شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اعلام کرد: از زمان آغاز طرح تشکیل روستاتعاون، ۳۸۴ میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت برای فعالیت این شرکت‌ها در این استان پرداخت شده است.

۳۸۴ میلیارد ریال تسهیلات به شرکت‌های روستاتعاون در استان اردبیل پرداخت شد

قاسم رحیمی با اشاره به ایجاد یک هزار و ۵۵۰ فرصت شغلی در بخش روستاتعاون گفت: با اجرای طرح روستاتعاون‏، ۳۲۴ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض نیز به این شرکت‌ها پرداخت شده است.

وی با اشاره به تشکیل ۱۲۰ شرکت تعاونی در قالب طرح روستاتعاون در استان اردبیل از زمان اجرای این طرح بیان کرد: با فعال سازی روستاتعاون، ۴۴ شرکت تعاونی راکد استان نیز فعال شده و به چرخه اقتصادی استان بازگشته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل همچنین اضافه کرد: در یک سال گذشته ۳۲ شرکت تعاونی استان اردبیل در طرح روستاتعاون تسهیلات بانکی دریافت کرده‌اند.

وی بیان کرد: با تشکیل ۷۲ شرکت تعاونی در بخش کشاورزی، ۶۰ درصد روستاتعاون تشکیل شده در استان اردبیل مربوط به بخش کشاورزی بوده است.

رحیمی در ادامه از تشکیل ۱۰۶ تعاونی در استان اردبیل طی سال گذشته خبر داد و تعداد افراد شاغل در بخش تعاون این استان را ۱۵ هزار نفر اعلام کرد.

 هم‌اکنون یک هزار و ۸۵۰ تعاونی در استان اردبیل فعال است و ۱۰۵ هزار نفر در این تعاونی‌ها عضویت دارند.

۶۲۲ مورد از تعاونی های فعال استان اردبیل در بخش کشاورزی، ۵۰۴ مورد در بخش خدمات، ۲۵۴ شرکت در بخش صنعت، ۱۱۰ مورد در بخش مسکن، ۹۵ شرکت در تولید فرش و ۸۰ تعاونی نیز در بخش‌های تولیدی و توزیعی فعال هستند.