جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

۳۵۰ تیم فناور به اقتصاد دانش بنیان در اردبیل کمک می‌کنند - خبر

 

 

۳۵۰ تیم فناور به اقتصاد دانش بنیان در اردبیل کمک می‌کنند

استاندار اردبیل گفت: ۳۵۰ تیم فناور مستقر در پارک علم و فناوری استان به توسعه و تقویت اقتصاد دانش بنیان کمک می‌کنند.

۳۵۰ تیم فناور به اقتصاد دانش بنیان در اردبیل کمک می‌کنند

اکبر بهنامجو اظهار کرد: این پارک در یک سال اخیر فعالیت چشمگیری را در حوزه‌های مختلف داشته که امیدواریم با حضور جوانان خلاق و مبتکر این روند تقویت شود.

وی خاطرنشان کرد: پارک از لحاظ فضا و امکانات در تنگناست که قرار شد با مشارکت معاونت علمی ریاست جمهوری و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اردبیل در قدم اول ساختمانی مناسب برای این مجموعه خریداری شود تا با زیربنای یک هزار مترمربع شرکت‌ها و هسته‌های دانش بنیان با استقرار در این مجموعه فعالیت خود را انجام دهند.

استاندار اردبیل به سایت پنج هکتاری پارک در شهرک الهیه اردبیل اشاره کرد و گفت: فاز اول این سایت در پنج هزار مترمربع در یک ماه آینده کلنگ‌زنی خواهد شد تا با تامین اعتبار ملی و استانی بتوانیم بستر اجرایی شدن این پروژه مهم و حیاتی را به نظاره بنشینیم.

رئیس شورای برنامه‌ریزی اردبیل هم در این بازدید گفت: برای احداث شهرک نوآوری و فناوری در این استان به یک سایت ۱۰۰ هکتاری نیاز داریم که قرار شد زمین مورد نیاز از طریق راه و شهرسازی و در مسیر آبی‌بیگلو تامین شده تا سالجاری با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری احداث این شهرک را به عنوان یک کار ماندگار آغاز کنیم.

اکبر بهنامجو بیان کرد: کارهای خوبی در دو سه ماه اخیر و به دنبال شیوع کرونا در پارک و به همت جوانان خلاق شروع شده که نمونه آن تلاش برای راه‌اندازی مرکز نوآوری انییشمن و بازی‌های رایانه‌ای است که مجوز آن نیز دریافت شده است.