سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

۳۴ درصد مددجویان اردبیلی ساکن مناطق محروم هستند - خبر

 

 

۳۴ درصد مددجویان اردبیلی ساکن مناطق محروم هستند

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) اردبیل گفت: ۳۴ درصد از مددجویان تحت حمایت در مناطق محروم و مرزی سکونت دارند که با ارئه خدمات مختلف درصدد ربرطرف کردن مشکلات اساسی آنها هستیم.

۳۴ درصد مددجویان اردبیلی ساکن مناطق محروم هستند
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حسین دشتی در بازدید از مناطق محروم اردبیل به دعوت قرارگاه شهید احمدی روشن اظهار داشت: کمیته امداد در حد توان خود محرومان و نیازمندان را شناسایی و به آنان یاری می‌رساند که این موضوع به عنوان یک اولویت اساسی و مهم مطرح است و باید در دستور کار قرار گیرد.
 
وی با اشاره به این که یکی از اقدامات جهادگران شناسایی افراد و خانواده‌های محروم است گفت: دانشجویان می‌توانند در حین برگزاری اردو‌های جهادی خود، افراد نیازمند را به کمیته امداد معرفی کنند و در این راه اثرگذار باشند.
 
وی از دیگر راه‌های توسعه فعالیت‌های امدادی را هم‌افزایی موسسات نیکوکاری و گروه‌های جهادی عنوان کرد و افزود: در این صورت علاوه بر ساماندهی کمک‌های مردمی، کارا‌ها منجسم‌تر می‌شود و می‌توان خدمات بهتری به مردم در مناطق محروم ارائه داد.
 
دشتی اولویت کمیته امداد را آموزش مهارت و اشتغالزایی عنوان کرد و گفت: گروه‌های جهادی دانشجویی می‌توانند در زمینه آموزش‌های همگانی، مهارت افزایی و فرهنگ‌سازی، کارآفرینی و ترغیب مردم به راه‌اندازی کسب و کار‌های کوچک یاریگر کمیته امداد باشند.