رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

۳۴۵ مجوز سرمایه‌گذاری در بخش صنعت اردبیل صادر شد - خبر

 

 

۳۴۵ مجوز سرمایه‌گذاری در بخش صنعت اردبیل صادر شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: در سال گذشته ۳۴۵ مجوز سرمایه‌گذاری در بخش صنعت با حجم سرمایه‌گذاری ۲۷ هزار میلیارد ریال صادر شده که با راه‌اندازی این طرح‌ها زمینه برای اشتغال ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر فراهم می‌شود.

۳۴۵ مجوز سرمایه‌گذاری در بخش صنعت اردبیل صادر شد
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سیدحامد عاملی گفت: در راستای رونق تولید و تقویت فعالیت‌های واحدهای تولیدی و صنعتی در استان پیگیری و اقدامات لازم را انجام می‌دهیم تا بتوانیم زمینه برای تحقق شعار سال و اقتصاد مقاومتی را فراهم آوریم که در این راستا بیش از یک هزار و 720 میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی در استان ارائه شده است.
 
وی بیان کرد: 130 واحد تولیدی و 35 طرح نیمه‌تمام در سطح استان در سال گذشته از تسهیلات رونق تولید برخوردار شدند که هدف از این امر حمایت از این واحدها در راستای تداوم فعالیت‌های تولیدی آنها و تثبیت اشتغال در این واحدها بوده و امسال نیز با جدیت این امر را پیگیری می‌کنیم.
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل با اشاره به رتبه 15 استان اردبیل در ارائه تسهیلات رونق تولید گفت: در سال گذشته 345 مجوز سرمایه‌گذاری در بخش صنعت با حجم سرمایه‌گذاری 27 هزار میلیارد ریال صادر شده که با راه‌اندازی این طرح‌ها زمینه برای اشتغال 12 هزار و 500 نفر فراهم می‌شود.
 
عاملی از ساماندهی 70 طرح نیمه تمام صنعتی با تامین منابع مالی در استان خبر داد و افزود: در زمینه فعال شدن 21 واحد تولیدی، افزایش تولید در 34 واحد نیمه‌فعال و نیز پرداخت تسهیلات نوسازی و بازسازی واحدهای تولیدی نیز اقدام شده و نیز 105 پروانه برای واحدهای صنعتی با چهار هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و با اشتغالزایی برای دو هزار و 335 نفر صادر شده است.
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل تصریح کرد: در راستای فعال‌سازی واحدهای تولیدی و افزایش تولید و اشتغال در این واحدها امسال نیز پیگیری‌ها و اقدامات لازم را انجام می‌دهیم و برنامه‌ریزی شده تا امسال 100 واحد صنعتی کوچک و متوسط در استان را با پیگیری‌های لازم به نتیجه رسانده و فعالیت آنها را رونق دهیم.