رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۸

۳۳ پروژه بهزیستی همزمان با ایام دهه فجر در اردبیل افتتاح می‌شود - خبر

 

 

۳۳ پروژه بهزیستی همزمان با ایام دهه فجر در اردبیل افتتاح می‌شود

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۳۳ مورد پروژه بهزیستی در استان اردبیل افتتاح خواهد شد.

۳۳ پروژه بهزیستی همزمان با ایام دهه فجر در اردبیل افتتاح می‌شود

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان بهزاد ستاری امروز با اعلام این خبر در نشست با اصحاب رسانه اظهار کرد: به مناسبت دهه مبارک فجر ۳۳ مورد پروژه‌های مختلف بهزیستی با اعتبار ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در سراسر استان اردبیل افتتاح خواهد شد.
وی تصریح کرد: پایگاه سلامت اجتماعی، مرکز ویزیت در منزل بیماران نخاعی، مرکز مشاوره تخصصی، مرکز مشاوره عمومی، موسسه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، ۲۴ واحد مسکن مددجویان مرکز ندای مهر باران و خانه کوچک معلولان ذهنی در دهه مبارک فجر افتتاح خواهد شد.

مدیر کل بهزیستی استان اردبیل گفت: ۱۴۰ واحد مسکن در سال ۹۷ به مددجویان واگذار شده است و ۶۷۵ فرصت شغلی نیز برای این برای مددجویان زیر پوشش بهزیستی ایجاد شده است.
ستاری بیان کرد: با اشاره به اینکه در سال ۹۷ مستمری مددجویان ۳/۴ برابر شده است گفت: بهزیستی استان اردبیل ۱۷ هزار و ۵۰۰ نفر مستمری بگیر زیر پوشش دارد.
وی در ارتباط با فعالیت اورژانس اجتماعی در اردبیل گفت: اورژانس اجتماعی با خط ۱۲۳ از تمام روستا‌ها و شهر‌ها قابل دسترس است و تاکنون ۵ هزار و ۲۸۸ مورد تماس با این سامانه انجام گرفته است.
مدیر کل بهزیستی استان اردبیل همچنین درباره فعالیت مراکز مشاوره در استان نیز افزود: ۷۰ مرکز مشاوره تلفنی و حضوری در استان فعالیت می‌کنند که بیش از ۴۰ هزار نفر به این مراکز مراجعه تلفنی یا حضوری داشته اند.