جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

۳۲ محصول دانش‌بنیان توسط دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل تجاری‌سازی شد - خبر

 

 

۳۲ محصول دانش‌بنیان توسط دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل تجاری‌سازی شد

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل از فعالیت ۴۰ واحد فناور و ۲ شرکت دانش‌بنیان در این استان خبر داد و گفت: ۳۲ محصول دانش‌بنیان و فناور توسط دانشجویان و محققان این دانشگاه وارد مرحله تجاری‌سازی و بازار شد.

۳۲ محصول دانش‌بنیان توسط دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل تجاری‌سازی شد
دکتر اسحاق رسولی افزود: نوآوری، فناوری، کارآفرینی و هم‌افزایی علم و ثروت از اولویت‌های این دانشگاه در استان بوده و برای همین دانشگاه آزاد مهارت‌آموزی و افزایش کیفیت و تخصص را از اولویت‌های خود قرار داده تا به اهداف مورد نظر دست یابد.
 
وی اظهارداشت: علاوه بر آموزش دانشجویان امروز وظیفه اصلی دانشگاه آزاد اسلامی شناسایی خلاء‌ها و نیازهای جامعه با توجه به قابلیت‌های استان است تا بتوان به صورت علمی پاسخ مناسب برای رفع مشکلات ارائه کرد.
 
وی با اشاره به اینکه در هفت حوزه نیازسنجی در مناطق مختلف استان انجام شده است، بیان کرد: حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، حوزه سلامت، حوزه گردشگری، صنایع تبدیلی، تولید بذر و نهال و مدیریت بهره‌وری آب و انرژی دامنه‌های سبلان از جمله آنها است.
 
رسولی  اضافه‌کرد: بر اساس برنامه تدوین شده مراکز و واحدهای دانشگاهی در مناطق مختلف استان ملزم به نیازسنجی و مطالعه مسائل راهبردی منطقه خود شده‌اند و هر واحد شهرستانی باید به چند مساله راهبردی  ورود پیدا کند.
 
وی ادامه داد: در واحد مشگین‌شهر مطالعه و مدیریت بهره‌وری آب و انرژی دامنه‌های سبلان، در واحد سرعین دانشکده تخصصی گردشگری و در اردبیل احداث بیمارستان ۱۰۶ تختخوابی، سالن‌های مجهز ورزشی و آزمایشگاه تربیت بدنی برای گرفتن تست سلامت و استعدادیابی در همین راستا ایجاد شده است.