جهش تولید | دوشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۹

۳۲۰ روستای استان اردبیل از نعمت گاز برخوردار می‌شوند - خبر

 

 

۳۲۰ روستای استان اردبیل از نعمت گاز برخوردار می‌شوند

مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل گفت: در حال حاضر پروژه گازرسانی به ۳۲۰ روستای استان در دست اجرا بوده که بهره‌برداری از آنها میزان برخورداری اهالی روستاهای استان اردبیل از نعمت گاز را به ۹۷ درصد افزایش می‌دهد.

۳۲۰ روستای استان اردبیل از نعمت گاز برخوردار می‌شوند
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، فیروز خدایی در آئین گازرسانی به روستاهای شهرستان کوثر اظهار داشت: یکی از برنامه‌های دولت ایجاد زیرساخت‌ها در روستاها و جلوگیری از مهاجرت به شهر و کاهش حاشیه‌نشینی است و بر همین اساس در هفته دولت امسال تعداد 60 روستا و 6 محور صنعتی در قالب 18 پروژه گازرسانی از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شدند.
 
وی بیان کرد: پروژه گازرسانی به روستاهای لکندشت، پیره‌نی، اسفرجان، کچل درق، زناب، شرف‌آباد، ناطور، هشین، امیرآباد، افشار، ام‌آباد، علاالدین و مشکول از توابع شهرستان کوثر با اعتبار 34 میلیارد ریال  به بهره‌برداری رسید که با افتتاح این پروژه‌های گازرسانی بیش از 380 خانوار روستایی شهرستان مشگین‌شهر از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند می‌شوند.
 
مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل از جرای پروژه‌های گازرسانی مختلف در سطح استان اردبیل خبر داد و افزود: در حال حاضر پروژه گازرسانی به 320 روستای استان در دست اجرا بوده که بهره‌برداری از آنها میزان برخورداری اهالی روستاهای استان اردبیل از نعمت گاز را به 97 درصد افزایش می‌دهد.
 
وی با اشاره به وجود 456 هزار مشترک گاز طبیعی در استان تصریح کرد: برای اجرای پروژه‌های گازرسانی هفته دولت بیش از 16 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است و هدفگذاری شده تا در آینده نزدیک تمامی روستاهای بالای 20 خانوار استان اردبیل از نعمت گاز طبیعی برخوردار شوند.
 
 فرماندار شهرستان کوثر نیز در این آئین با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خدمت اظهار کرد: شهیدان رجایی و باهنر الگوی خدمت در جامعه هستند و باید تمامی مسئولان و کارکنان دولت تلاش کنند با الگوگیری از این شهدا در راستای خدمت‌رسانی به مردم تلاش همه‌جانبه‌ای داشته باشند.
 
کنعان‌پور گفت: مردم همواره و در همه شرایط قدردان خادمان نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند و همیشه در کنار مسئولان و پا به پای دولتمردان در راستای تعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی تلاش می‌کنند.