سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

۳۰ درصد جمعیت استان اردبیل در بافت فرسوده زندگی می‌کنند - خبر

 

 

۳۰ درصد جمعیت استان اردبیل در بافت فرسوده زندگی می‌کنند

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل با بیان اینکه ۳۰ درصد جمعیت استان اردبیل در بافت فرسوده زندگی می‌کنند، گفت: ساماندهی بافت‌های فرسوده شهری مورد توجه قرار گرفته است.

۳۰ درصد جمعیت استان اردبیل در بافت فرسوده زندگی می‌کنند

محبوب حیدری افزود:دولت تسهیلات کم‌بهره برای ساماندهی بافت‌های فرسوده می‌دهد و راه و شهرسازی هم برای زیر ساخت‌های آن کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه بازآفرینی شهری در محلات مختلف تسریع می‌شود، اظهارداشت: ۲۰ محله در اردبیل ، ۱۲ محله در مشگین‌شهر ، ۱۱ محله در پارس‌آباد مغان و هفت محله در خلخال بعنوان بافت فرسوده ناکارآمد شناسایی شدند.

حیدری بیان کرد: هم‌اکنون ۹۶۳ هکتار از مساحت شهر اردبیل ، ۲۴۸ هکتار از مساحت پارس‌آباد ، ۹۵ هکتار از مساحت مشگین‌شهر و ۸۴ هکتار از مساحت شهر خلخال بافت فرسوده ناکارآمد است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل با اشاره به ثبت‌نام حدود ۹ هزار نفر در مرحله اول و دوم طرح ملی مسکن گفت: پیش‌بینی می‌شود ۶ هزار نفر واجد شرایط بوده و حدود سه هزار نفر از این تعداد شرایط واریز پول را بپذیرند.

حیدری افزود: برخی از ثبت‌نام کنندگان در مرحله واریز سهم ریالی خود با مشکل مواجه شده و از چرخه خارج می‌شوند.

وی از هماهنگی با سازمان نظام مهندسی استان برای احداث حدود ۷۵۰ واحد مسکونی خبر داد و گفت: نقشه اولیه واحدهای مسکن ملی توسط نظام مهندسی آماده شده و این واحدها برای تعدادی از ثبت‌نام ‌کنندگان واجد شرایط و اعضای تعاونی‌های مسکن برخی دستگاه‌ها و نظام مهندسی اختصاص می‌یابد.

حیدری ادامه داد: زمین ارائه شده به طرح ملی مسکن رایگان است و از لحاظ ارائه زمین در هیج یک از شهرهای استان مشکلی وجود ندارد.