جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

۳۰۰۰ میلیارد ریال پروژه عمرانی در شهر اردبیل اجرا می‌شود - خبر

 

 

۳۰۰۰ میلیارد ریال پروژه عمرانی در شهر اردبیل اجرا می‌شود

شهردار اردبیل گفت: پروژه‌های عمرانی و زیربنایی متعددی در شهر اردبیل به ارزش سه هزار میلیارد ریال در حال انجام است که تلاش می‌کنیم در فصل کاری عمده این پروژه‌ها به سرانجام برسد.

۳۰۰۰ میلیارد ریال پروژه عمرانی در شهر اردبیل اجرا می‌شود
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، شهردار اردبیل گفت: کارها و پروژه‌های عمرانی و زیربنایی متعددی در شهر اردبیل به ارزش سه هزار میلیارد ریال در حال انجام است که تلاش می‌کنیم در فصل کاری عمده این پروژه‌ها به سرانجام برسد.
 
حمید لطف‌اللهیان افزود: ما برای نخستین بار تجربه همکاری با سازمان همیاری شهرداری‌ها را در اجرای پروژه‌های عمرانی شاهد هستیم به طوری که قرار است با همکاری این سازمان و استفاده از دستگاه‌های مجهز سایر استان‌ها به ارزش بیش از 10 میلیارد ریال خط کشی خیابان‌ها و معابر شهر اردبیل انجام شود.
 
وی بیان کرد: ما در حال حاضر دستگاه مربوط به خط کشی خیابان‌ها و معابر را نداریم و مجبور هستیم تا با عقد قرارداد و به شکل پیمانکاری این پروژه را با کیفیت و سرعت به انجام برسانیم و به هیچ وجه دنبال برخی مسایل حاشیه‌ای و واسطه‌گری نیز در اجرای این پروژه‌ها نیستیم.
 
شهردار اردبیل سازمان همیاری را یک نهاد عمومی و همراه و همکار با شهرداری دانست و افزود: قطعا مسایل مالی در اجرای این پروژه‌ها شفاف است و ما کار تامین رنگ و دستگاه مربوط را به سازمان همیاری واگذار کردیم تا به هر شکل ممکن با کیفیت مناسب این کار را انجام دهند که قطعا در تامین نقدینگی و در نظر گرفتن 20 درصد هزینه مالی مازاد بر مبنای فهرست‌بهای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی انجام شده و به هیچ وجه ما قصد افزایش بهای اجرای این پروژه را نداریم.
 
لطف‌اللهیان گفت: ما البته کار را در برخی از مناطق و با گرفتن استعلام آغاز کردیم و امیدواریم در فصل کاری براساس مصوبه شورای شهر بتوانیم اولین تجربه همکاری با سازمان همیاری را به یک سرانجام خوش و مطلوب برسانیم.
 
وی اظهار کرد: قرار بود پل بسیج را نیز این مجموعه عملیاتی کند که البته پروژه منجر به قرارداد نشد و به دلیل برخی ایرادات هنوز اجرای آن قطعی نشده است.