رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۶ تیر ۱۳۹۸

۳۰۰هکتار از اراضی شهرستان نیر به باغ تبدیل می‌شود - خبر

 

 

۳۰۰هکتار از اراضی شهرستان نیر به باغ تبدیل می‌شود

معاون باغات وزیر جهاد کشاورزی از تبدیل ۳۰۰هکتار از اراضی شهرستان نیر به باغ خبر داد.

۳۰۰هکتار از اراضی شهرستان نیر به باغ تبدیل می‌شود

به گزارش خبرگزاری صداوسیما طهماسب معاون باغات وزیر جهاد کشاورزی در جلسه کارگروه کشاروزی شهرستان نیر به راههای توسعه شهرستان در بحث باغات اشاره کرد و گفت: بر اساس مطالعاتی که در شهرستان نیر انجام شده حدود 300هکتار از اراضی مستعد شهرستان در دستور کار قرار گرفته تا با ملاحظات  فنی و اقتصادی و به صورت پایلوت به باغات تبدیل شود.

وی افزود: برنامه بعدی جهاد کشاروزی ایجاد گلخانه است و هیچ محدویتی از نظر پرداخت تهسیلات و تغییر کاربری برای ایجاد گلخانه ها اعمال نمی شود.

طهماسب با بیان اینکه ایجاد گلخانه ها جزو طرح های اقتصادمقاومتی است، صرفه جویی در آب و تولید سالم و نیز خارج از فصل بودن و اشتغال زایی مستمر را از مزایای اه اندازی گلخانه ها عنوان کرد.

در این جلسه کریمی نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین وسرعین درمجلس شورای اسلامی هم به اختصاص یک میلیون مترمکعب آب به بالادست سدهای معیشتی شهرستان نیر اشاره کردو گفت: با تحقق این امر تحول بزرگی در بخش کشاورزی شهرستان ایجاد خواهد شد.

امامی فرماندار شهرستان نیر هم ایجاد باغ دیم در اراضی شیب دار را مهم برشمرد و گفت: در راستای تحقق این امر تمام امکانات شهرستان بکارگرفته خواهد شد.