سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

۲ پروژه مهم میراث فرهنگی در مشگین شهر به بهره‌برداری می‌رسد - خبر

 

 

۲ پروژه مهم میراث فرهنگی در مشگین شهر به بهره‌برداری می‌رسد

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان مشگین شهر از تکمیل و افتتاح ۲ پروژه مهم میراث فرهنگی تا پایان امسال در مشگین شهر خبر داد.

۲ پروژه مهم میراث فرهنگی در مشگین شهر به بهره‌برداری می‌رسد
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، ایمانعلی ایمانی، رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان مشگین شهر در بازدید و جلسه بررسی روند پیشرفت فیزیکی پایگاه ملی محوطه باستانی شهریئری و ساختمان موزه بقعه شیخ حیدر توسط کارشناس برنامه و بودجه استانداری اردبیل گفت: دو پروژه مهم شهرستان شامل پایگاه ملی محوطه باستانی شهریئری و ساختمان موزه بقعه شیخ حیدر مشگین شهر تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
 
او بیان کرد: در راستای افتتاح فاز اول پایگاه ملی محوطه باستانی شهریئری به‌ویژه در سنگفرش مسیر دسترسی، سرویس بهداشتی و نماز خانه، سازه فلزی محل سنگ افراشته‌ها و خرید لایت پنل‌ها مبلغ پنج میلیارد تومان هزینه شده که امسال با تکمیل پروژه شاهد افتتاح فاز نخست مجموعه خواهیم بود.
 
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان مشگین‌شهر از پروژه‌های مهم حوزه میراث فرهنگی به تکمیل موزه شهرستان اشاره کرد و گفت: عملیات احداث ساختمان این موزه از سال ۹۷ شروع شده و پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد دارد و در سال ۹۹ جزو برنامه‌های افتتاح میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان است.
 
ایمانی عنوان کرد: مشگین‌شهر تا به حال محل مناسبی برای معرفی آثار تاریخی، باستانی، صنایع دستی و فرهنگی با توجه به کثرت آثار و تنوع فرهنگی نداشته که با بهره‌برداری موزه در سالجاری، این مکان نقش مهمی در معرفی شهرستان و رضایت گردشگران خواهد داشت.
 
او وجود آثار متعدد تاریخی و باستانی در شهرستان را نیازمند تبلیغ و معرفی هر چه بیشتر دانست و افزود: با معرفی این جاذبه‌ها می‌توانیم زمینه حضور هر چه بیشتر گردشگران را در این شهرستان فراهم آورده و در راستای جهش تولید گام برداریم.