رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ خرداد ۱۳۹۸

۲ درصد کارگران استان اردبیل شغل خود را از دست داده‌اند - خبر

 

 

۲ درصد کارگران استان اردبیل شغل خود را از دست داده‌اند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: امسال نزدیک به دو درصد از کارگران استان شغل خود را از دست داده‌اند که با توجه به تعداد کل کارگران ثبت شده در اردبیل این تعداد، رقم دور از انتظاری نیست.

۲ درصد کارگران استان اردبیل شغل خود را از دست داده‌اند
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، قاسم رحیمی گفت: در 9 ماهه نخست امسال براساس آمارهای به ثبت رسیده تعداد یک هزار 829 نفر از مقرری بیمه بیکاری در استان اردبیل بهره‌مند شده‌اند.
 
وی با اشاره به تعداد کارگر ثبت شده در استان اردبیل وجود دارد، گفت: امسال نزدیک به دو درصد از کارگران استان شغل خود را از دست داده‌اند که با توجه به تعداد کل کارگران ثبت شده در اردبیل این تعداد، رقم دور از انتظاری نیست.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل تصریح کرد: آن دسته از کارگرانی که دارای مدارک دانشگاهی نیستند در حین بهره‌مندی از بیمه بیکاری، برای فراگیری و بازآموزی مهارت‌های فنی به ادارات فنی و حرفه‌ای معرفی می‌شوند تا با آموزش این مهارت‌ها زمینه برای اشتغال آنها فراهم شود.
 
رحیمی بیان کرد: از ابتدای سال برای تعداد یک هزار و 69 نفر مقرری ببمه بیکاری برقرار شده و کارگرانی که شغل خود را از دست داده‌اند از این خدمات بهره‌مند شده‌اند که از تعداد کل مقرری بگیران بیمه بیکاری استان 80 درصد مرد و 20 درصد دیگر را زنان تشکیل می‌دهند.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل افزود: میزان کارگرانی که از مقرری بیمه بیکاری در سطح استان بهره‌مند شده‌اند نسبت  به آمار سال قبل 10 درصد کاهش یافته است.
 
وی اشتغال را از مهمترین دغدغه‌ها در استان دانست و اظهار کرد: در راستای حل و کاهش هر چه بیشتر مشکلات در این زمینه باید حمایت از واحدهای تولیدی و سرمایه‌گذاری در استان در دستور کار دستگاه‌های مختلف باشد تا با فعالیت این واحدها زمینه برای رونق اشتغال و تولید در منطقه فراهم شود.