رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

۲۹ پروژه مشارکتی و سرمایه‌گذاری شهری در اردبیل اجرا می‌شود - خبر

 

 

۲۹ پروژه مشارکتی و سرمایه‌گذاری شهری در اردبیل اجرا می‌شود

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای شهر اردبیل گفت: شورای شهر اردبیل در جلسات کمیسیون‌های تخصصی ۲۹ پروژه پیشنهادی شهرداری را در حوزه سرمایه‌گذاری و مشارکتی به شکل دقیق مورد بررسی قرار داده تا زمینه اجرای آنها فراهم آید.

۲۹ پروژه مشارکتی و سرمایه‌گذاری شهری در اردبیل اجرا می‌شود
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای شهر اردبیل گفت: شورای شهر اردبیل در جلسات کمیسیون‌های تخصصی 29 پروژه پیشنهادی شهرداری را در حوزه سرمایه‌گذاری و مشارکتی به شکل دقیق مورد بررسی قرار داده تا زمینه اجرای آنها فراهم آید.
 
زهرا قدیمی افزود: در مرحله اول 12 طرح مشارکتی مورد بررسی قرار گرفت که از بین آنها 11 مورد به تصویب رسید و در مورد پروژه مشارکتی هتل صفویه نیز قرار شد بررسی بیشتر و کارشناسی انجام شود.
 
وی با اشاره به تلاش شهرداری برای تهیه و تدارک بسته‌های طرح‌ها و پروژه‌های مشارکتی بیان کرد: به غیر از پروژه‌هایی که ماهیت مشارکتی ندارند در بقیه موارد اعضای شورای شهر با لایحه شهرداری و طرح‌های ارائه شده موافقت کردند.
 
عضو شورای شهر اردبیل در مورد تنوع این پروژه‌ها در مرحله اجرایی گفت: اعضای شورای شهر تاکید کردند تا در کنار تهیه پکیج‌های مشخص برای هر پروژه سرمایه‌گذاری زمان‌بندی اجرای آنها نیز مورد توجه قرار گیرد تا براساس فراخوانی که منتشر می‌شود زمینه اجرای این پروژه‌ها با هدف توسعه شهر اردبیل فراهم آید.
 
قدیمی افزود: همایش اخیر اعضای اکو با محوریت گردشگری سلامت که در اردبیل برگزار شد فرصتی را فراهم کرد تا شورا و شهرداری نیز در قالب ضیافت شام زمینه حضور این میهمانان و سرمایه‌گذاران را در منطقه گردشگری شورابیل فراهم آورد تا زمینه انعقاد قرارداد با سرمایه‌گذاران و فعالان بخش غیردولتی در اجرای پروژه‌های متعدد فراهم آید.
 
وی با اشاره به مصوبه شورای شهر مبنی بر افزایش طول مشارکت سرمایه‌گذاران در پروژه‌های متعدد عمران شهری و شورابیل تصریح کرد: با توجه به شرایط اقتصادی و نظر هیئت عالی سرمایه‌گذاری در پروژه‌هایی نظیر زمین چمن مصنوعی باکری، رستوران شناور شورابیل و زیپ لاین امکان افزایش طول مشارکت بین سه تا هفت سال برای سرمایه‌گذاران فراهم آمد تا دغدغه آنها در ارتباط با تامین منابع مالی و سودآوری رفع شود.
 
رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای شهر اردبیل بیان کرد: در اکثر این پروژه‌های مشارکتی که به سرانجام نیز رسیده است شاهد تلاش سرمایه‌گذاران برای اجرای پروژه‌ها در حوزه‌های مختلف بودیم که در حمایت و همراهی از این سرمایه‌گذاران ما نیز تلاش کردیم تا با افزایش طول مدت مشارکت زمینه اعتماد و جلب رضایت آنها را به نفع شهر و شهروندان فراهم آوریم.