سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

۲۹ خانه هلال هفته دفاع مقدس در اردبیل افتتاح می‌شود - خبر

 

 

۲۹ خانه هلال هفته دفاع مقدس در اردبیل افتتاح می‌شود

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: ۲۹ خانه هلال در استان آماده بهره‌برداری شده و همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس با حضور ویدئو کنفرانسی رییس جمهوری افتتاح خواهد شد.

۲۹ خانه هلال هفته دفاع مقدس در اردبیل افتتاح می‌شود

رامین معبودی افزود: ۳۱ خانه هلال در این استان آماده افتتاح شده بود که ۲ خانه از این تعداد در هفته دولت و سفر هفته گذشته رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر افتتاح شد.

به گفته وی، هم‌اکنون ۳۸ خانه هلال در استان اردبیل فعال است.

وی  با بیان اینکه سال ۹۸ سال خوبی برای جمعیت هلال احمر استان اردبیل بود، اظهار کرد: در سال گذشته ۶۳ میلیارد ریال از طریق تملک دارایی به پروژه های عمرانی استان اردبیل اعتبار داده شد و همچنین ۲۸ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال نیز از منابع استانی به پروژه‌های جمعیت هلال احمر تزریق شد.

او با اشاره به فعالیت کانون‌های مختلف در جمعیت هلال احر استان اضافه کرد:  ۳۴۳ کانون  شامل ۲۰۰ کانون دانش آموزی ،  ۲۰ کانون جوانان، ۲۴ کانون دانشجویی، چهار کانون طلاب، ۱۴ کانون روستایی، ۸۱ کانون غنچه های هلال در استان هم اکنون فعال هستند..

معبودی گفت: اعضای این جمعیت در قالب کانون ها فعالیت‌های شاخصی بویژه از زمان شیوع بیماری کرونا در جامعه انجام داده اند، هزار و ۸۹۹ نفر از اعضای جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر استان اردبیل در ۳۵ هزار اماکن حضور یافته و به مردم توصیه های بهداشتی برای مقابله با کرونا ارائه کرده اند.

وی گفت: تب سنجی و غربالگری ۱۸۷ هزار نفر در مبادی ورودی شهرهای استان، توزیع تراکت و ارائه توصیه بهداشتی به ۱۹۴ هزار و توزیع ۱۲ هزار بسته معیشتی و بهداشتی از جمله اقدامات اعضای جمعیت هلال احمر در استان است.