سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

۲۸ واحد تولیدی در شهرک صنعتی پارس‌آباد مغان پروانه فعالیت گرفت - خبر

 

 

۲۸ واحد تولیدی در شهرک صنعتی پارس‌آباد مغان پروانه فعالیت گرفت

استاندار اردبیل با بیان اینکه منطقه مغان پتانسیل خوبی برای سرمایه‌گذاری صنعتی دارد، گفت: در حال حاضر ۲۸ واحد تولیدی در شهرک صنعتی پارس‌آباد پروانه فعالیت دریافت کرده و ۱۱ واحد آن فعال است.

۲۸ واحد تولیدی در شهرک صنعتی پارس‌آباد مغان پروانه فعالیت گرفت
اکبر بهنامجو در تشریح بازدید از واحدهای صنعتی پارسآباد مغان اظهار داشت: تا ۲ سال گذشته تنها ۲واحد تولید بتن و تولید کارتن در شهرک صنعتی این شهرستان فعال بوده که این تعداد امروز به ۱۱ واحد فعال رسیده است.
 
وی بیان کرد: در حال حاضر برای ۲۸ واحد پروانه صادر شده که اغلب آنها در زمینه صنایع تبدیلی است و امیدواریم تا پایان سال این تعداد با اشتغالزایی مناسب به بهره‌برداری برسند.
 
استاندار اردبیل با اشاره به اینکه منطقه مغان دارای خاک حاصلخیز برای کشاورزی  است،گفت: سرمایه‌گذاران دارای اهلیت از اقصی نقاط کشور برای سرمایه‌گذاری در بخش صنایع تبدیلی رغبت نشان داده‌اند که یکی از بزرگترین واحدهای تولیدی رب گوجه‌فرنگی و روغن‌کشی در این ناحیه مستقر شده است.
 
وی ادامه داد: برای راه‌اندازی این واحدها زیرساخت لازم از طرف دولت مهیا می‌شود و تا آخر سال تعدادی از این کارخانه‌ها با جذب نیرو افتتاح می‌شوند.
 
بهنامجو  در ارتباط با حمایت سرمایه‌گذاران خارج از استان و پیشگیری از خام‌فروشی محصولات کشاورزی گفت: در مجموعه صنعت مغان چهار واحد صنایع تبدیلی در حال راه‌اندازی است که در صورت تکمیل و برنامه‌ریزی‌های انجام شده حداقل۷۰ درصد محصولات بصورت صنایع تبدیلی صادر می‌شود.
 
وی ادامه داد: فرآورده‌های تبدیلی از جمله دانه‌های روغنی، بادام زمینی، روغن زیتون و روغن کلزا کاملا بصورت برنامه‌ریزی شده در این واحدها تولید می‌شود و چندین کارخانه صنایع تبدیلی رب گوجه‌فرنگی راه‌اندازی شده  که از نقاط دیگر به این منطقه جهت تبدیل صنایع وارد می‌کنند.