جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

۲۸واحد تولیدی در شهرک صنعتی مغان پروانه دریافت کرده اند - خبر

 

 

۲۸واحد تولیدی در شهرک صنعتی مغان پروانه دریافت کرده اند

استاندار اردبیل گفت: م درحال حاضر ۲۸واحد تولیدی در شهرک صنعتی مغان پروانه دریافت کرده و ۱۱واحد در آن فعال است.

۲۸واحد تولیدی در شهرک صنعتی مغان پروانه دریافت کرده اند

اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل در تشریح بازدید از واحدهای صنعتی پارس آباد مغان گفت: تا دوسال گذشته تنها ۲واحد در شهرک صنعتی پارس آباد فعال بوده که یک واحد تولید بتن و یک واحد تولید کارتن بود که درسال۹۶به بهره برداری رسیدند.

او افزود: خوشبختانه در حال حاضر برای ۲۸ واحد پروانه صادر شده که اغلب آن صنایع تبدیلی است که امیدواریم تا پایان سال این تعداد با اشتغالزایی مناسب به بهره برداری برسد.

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه منطقه مغان دارای خاک حاصلخیز برای کشاورزی منحصربفرد است گفت: سرمایه گذاران دارای اهلیت از اقصا نقاط کشور و فرزندان این خطه برای سرمایه گذاری در بخش صنایع تبدیلی رغبت نشان داده اند که یکی از بزرگترین واحدهای تولیدی رب گوجه فرهنگی و روغن کشی در این ناحیه مستقر شده اند.

او افزود:برای راه اندازی این واحدها زیرساحت لازم از طرف دولت مهیا می شود و تا آخر سال تعدادی از این کارخانه ها با جذب نیرو افتتاح می شوند.

بهنام جو با بیان اینکه در شهرک صنعتی پارس آباد بعد از انقلاب تنها دو واحد فعال بوده تصریح کرد: اما در دو سال اخیر بیش از ده برابر افزایش واحد صنعتی مشاهده می شود که این اقدام نشان از پیگیری و رغبت سرمایه گذاران بوده و همچنین کاهش بروکراسی اداری و ارایه مشوق صنعتی در این منطقه است.