سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

۲۶ میلیارد تومان برای رفع تنش آب شرب مناطق بحرانی اردبیل تصویب شد - خبر

 

 

۲۶ میلیارد تومان برای رفع تنش آب شرب مناطق بحرانی اردبیل تصویب شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: ۲۶ میلیارد تومان برای رفع تنش آب شرب مناطق بحرانی اردبیل در جلسه هیئت دولت تصویب شد.

۲۶ میلیارد تومان برای رفع تنش آب شرب مناطق بحرانی اردبیل تصویب شد
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بهروز ندایی گفت: بحران آب در حال حاضر یک مشکل اساسی در منطقه است که کشاورزان را با مشکلات قابل توجهی درگیر کرده و روستاهای مناطق بحرانی نگرانی‌ها و دغدغه‌های بسیاری دارند که به همین منظور رفع مشکلات این قشر با جدیت در دستور کار قرار گرفته است.
 
وی با اشاره به اینکه 26 میلیارد تومان برای رفع تنش آب شرب مناطق بحرانی اردبیل در جلسه هیئت دولت تصویب شده است، گفت: از این اعتبارات 22 میلیارد ریال در اختیار شرکت آب و فاضلاب روستایی قرار خواهد گرفت تا هر چه سریع‌تر نسبت به رفع مشکلات آب روستاهای مناطق بحرانی اقدام شود.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: بهبود کیفیت آب شرب اردبیل در حال حاضر یک امر لازم و ضروری است که به همین منظور 10 میلیارد ریال تخصیص می‌یابد و 80 میلیارد ریال نیز برای آبرسانی به اردبیل از سد یامچی و تکمیل برج آبگیر در نظر گرفته شده است.
 
ندایی تصریح کرد: تکمیل آبرسانی در شهرستان‌های استان با تخصیص اعتبارات مربوطه در دستور کار قرار گرفته که مسئولان و متولیان اجرایی در این زمینه موظف هستند تا نسبت به اتمام هر چه سریع‌تر پروژه اقدام کرده و مشکلات و موانع موجود را به حداقل برسانند.
 
وی با اشاره به ضرورت آبرسانی به مناطق عشایری روستاهای کشور نیز اظهار کرد: 40 میلیارد تومان نیز به همین منوظر مصوب شده که پیگیر تخصیص سهم استانی خواهیم بود که امیدواریم با اقدامات انجام یافته و پیگیری‌های لازم هر چه سریع‌تر در این زمینه به نتیجه مطلوب برسیم و خدمات‌رسانی مطلوبی داشتیم.