سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

۲۶۴ زندانی جرایم غیرعمد در اردبیل آزاد شدند - خبر

 

 

۲۶۴ زندانی جرایم غیرعمد در اردبیل آزاد شدند

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری و نایب رییس ستاد دیه استان اردبیل گفت: امسال تاکنون در مجموع ۲۶۴ زندانی نیازمند جرایم غیرعمد و مالی در این استان آزاد شده و به کانون گرم خانواده‌هایشان برگشتند.

۲۶۴ زندانی جرایم غیرعمد در اردبیل آزاد شدند

یوسف خدادادی افزود: از این تعداد پرونده ۱۶۵ نفر زندانی جرایم غیرعمد پس از طرح در هیات امنای نمایندگی ستاد دیه استان و ۹۹ نفر زندانی نیز به طور مستقیم توسط خیرین آزاد شدند.

وی با بیان اینکه مجموع مبلغ محکومیت این زندانیان ۳۰۰ میلیارد ریال بود، اظهارداشت: برای تامین مبلغ بدهی این زندانیان جرایم غیرعمد و مالی خیرین استان ۲۵ ریال، گذشت رضایتمندانه ۱۰۰ میلیارد ریال و باقیمانده مبلغ از طریق آورده خود مددجویان و تسهیلات بانک‌های عامل تامین و پرداخت شد.

وی با اشاره به اینکه ستاد دیه استان اردبیل از ۸۱ شروع به فعالیت کرده ، بیان‌کرد: از زمان آغاز فعالیت این ستاد در استان تاکنون سه هزار و ۶۴۱ زندانی نیازمند جرایم غیرعمد با مبلغ محکومیت ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال از زندان‌های استان اردبیل آزاد شدند.

نایب رییس هیات امنای نمایندگی ستاد دیه استان اردبیل افزود: بیش از  ۵۰۰ نفر زندانی جرایم غیر عمد در زندان‌های استان اردبیل بسر می‌برند.

خدادادی همچنین با بیان اینکه شاکیان پرونده‌ها یکی از اصلی‌ترین خیرین ستاد دیه هستند، از آنها خواست تا با گذشت بخشی از طلب خود به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد و مالی کمک کنند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل ادامه‌داد: زندانیان جرایم غیرعمد بدهکار هستند نه بزهکار و خانواده‌های این زندانیان به دلیل نبود سرپرست خانواده با مشکلات اجتماعی و اقتصادی مواجه هستند و به خاطر محدودیت‌های مالی ، ستاد دیه نمی‌تواند تمام بدهی زندانیان جرایم غیرعمد را پرداخت کند بلکه تلاش دارد زمینه آزادسازی این زندانیان را فراهم سازد.

وی گفت: با توجه به فرهنگ‌سازی انجام شده کمک‌های خیرین و مردم نوع‌دوست استان نسبت به سال‌های گذشته افزایش یافته و امیدواریم با ادامه این روند زمینه آزادی زندانیان جرایم غیرعمد فراهم شود.

پخش کلیپ و تجلیل از زنان خیر از دیگر قسمت‌های این آیین بود.