جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

۲۶۰ میلیارد ریال برای تکمیل پایاب گیوی اختصاص یافت - خبر

 

 

۲۶۰ میلیارد ریال برای تکمیل پایاب گیوی اختصاص یافت

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل از اختصاص ۲۶۰ میلیارد ریال اعتباربرای تکمیل پایاب سد گیوی خبر داد.

۲۶۰ میلیارد ریال برای تکمیل پایاب گیوی اختصاص یافت

عباس جنگی مرنی افزود: اولین قسط تسهیلات مالی از محل فاینانس داخلی بانک‌های کشاورزی و سپه (ماده ۵۶ قانون تنظیم مقررات مالی دولت) برای احداث شبکه آبیاری گیوی دریافت شده و پیگیری لازم برای دریافت بقیه اقساط این تسهیلات هم انجام می‌شود تا اجرای شبکه آبیاری پایاب سد گیوی سرعت گیرد.

جنگی گفت: طول تونل اولیه انتقال آب در شبکه آبیاری پایاب سد گیوی  ۸۳۷ متر است که عملیات حفاری آن از دوطرف انجام می‌شود و  انتظار می‌رود که در هشت ماه آینده حفاری، تحکیم و لاینینگ آن با تامین به موقع منابع مالی لازم توسط بانک‌های کشاورزی و سپه به اجرا گذاشته شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل افزود: با احداث شبکه آبیاری پایاب سد گیوی آب کافی و مطمئن برای مصارف بخش‌های مختلف شهرستان کوثر تامین خواهد شد.

جنگی مرنی با بیان اینکه با اتمام این پروژه بالغ بر ۶ هزار هکتار از اراضی و باغات منطقه واقع در ۱۶ روستای محدوده شهرستان کوثر  از آب سد گیوی برخوردار خواهند شد، اظهارداشت: تمامی تلاش‌ها بر این است تا عملیات اجرایی پایاب سد گیوی با تخصیص اعتبارات به موقع از طریق بانک‌های عامل کشاورزی و سپه در موعد مقرر به بهره برداری برسد.

وی بیان کرد: تجهیز کارگاه و استقرار ماشین‌آلات کارگاهی، انجام عملیات نقشه‌برداری و تهیه نقشه‌های کارگاهی و انجام عملیات حفاری و خاک‌برداری پرتال ورودی و بخشی از خروجی تونل انتقال آب شبکه آبیاری گیوی از اقدامات شرکت آب منطقه‌ای اردبیل در ماه‌های اخیر می‌باشد.