رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۵ تیر ۱۳۹۸

۲۶۰ خانوار تحت حمایت شهرستان نیر از مسکن مناسب بهره‌مند شدند - خبر

 

 

۲۶۰ خانوار تحت حمایت شهرستان نیر از مسکن مناسب بهره‌مند شدند

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: ۲۶۰ خانوار تحت حمایت کمیته امداد شهرستان نیر از مسکن مناسب بهره‌مند شده‌اند.

۲۶۰ خانوار تحت حمایت شهرستان نیر از مسکن مناسب بهره‌مند شدند

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان حسین دشتی، مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل در سفر یک‌روزه به شهرستان نیر و در دیدار با امام جمعه و فرماندار این شهرستان افزود: هم‌اکنون ۸۰۰ خانوار تحت حمایت کمیته امداد شهرستان نیر هستند که ۳۰۰ خانوار نیازمند در سال‌جاری و از محل تبصره ۱۴ هدفمندی یارانه‌ها مورد حمایت این نهاد قرار گرفته‌اند.

وی با اشاره به اینکه ۲۶۰ خانوار تحت حمایت کمیته امداد شهرستان نیر که فاقد منزل مناسب بودند، در سال‌جاری از خدمات عمرانی این نهاد بهره‌مند شده‌اند، افزود: بیش از ۵۰۰ میلیون تومان برای ارائه خدمات عمرانی به مددجویان شهرستان نیر هزینه پرداخت شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه ساخت مسکن و ایجاد سرپناه برای خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل از جمله خدمات مهم و با اهمیتی است که در سرفصل‌های حمایتی این نهاد قرار داده شده است، اعلام کرد: با همیاری خیران و دستگاه‌های اجرایی تلاش داریم تا یکایک خانوار تحت حمایت که فاقد مسکن مناسب هستند، از سرپناهی مستحکم و مقاوم بهره‌مند شوند.

دشتی با اشاره به اینکه کمیته امداد استان اردبیل با ارائه خدمات مختلف حمایتی به اقشار آسیب‌پذیر گام‌های موثری برای توانمندسازی آن‌ها برداشته است، گفت: درصدد هستیم با خوداتکایی خانوار تحت حمایت و خروج آن‌ها از چرخه حمایتی، سایر نیازمندان در سطح استان اردبیل را نیز از خدمات کمیته امداد بهره‌مند سازیم.

وی با اعلام اینکه ۵۳۲ میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی در سال‌جاری به مددجویان شهرستان نیر اعطا شده است، افزود: احیای عزت نفس خانوار تحت حمایت و بازگرداندن موفقیت‌آمیز آن‌ها به عرصه اقتصادی یکی از برنامه‌های مهم کمیته امداد استان اردبیل است.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه بیش از ۸۵ میلیون تومان در ۱۰ ماهه سال‌جاری به خانوار تحت حمایت شهرستان نیر خدمات درمانی و بیمه‌ای ارائه شده است، افزود: در کنار خدمات کمیته امداد، پزشکان خیر نیز با ویزیت رایگان و ارائه خدمات درمانی مختلف، یاریگر بیماران نیازمند هستند تا بخش مهمی از نیاز‌های دارویی و درمانی آن‌ها تأمین شود.

دشتی به مشارکت ۶۵۰ میلیون تومانی خیران در طرح‌های کمیته امداد شهرستان نیر اشاره کرد و گفت: کمک‌های خیران شهرستان نیر نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است که این امر موجب شده تا خدمات کیفی‌تری به اقشار آسیب‌پذیر ارائه شود.

وی با بیان اینکه همگی وظیفه داریم برای ارتقای سطح فرهنگی، اجتماعی، علمی و اقتصادی خانوار بی‌بضاعت و افراد نیازمند جامعه تلاش‌های گسترده‌ای را به کار گیریم، افزود: همکاری دستگاه‌های اجرایی با یکدیگر می‌تواند ضمن ریشه‌کنی فقر از جامعه، توسعه و پیشرفت را به دنبال داشته باشد.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به ظرفیت مناسب شهرستان نیر در زمینه تولید گیاهان دارویی، پوشاک و کفش، بیان کرد: حمایت هر چه بیشتر از این صنعت و تولیدی‌ها را در دستور کار قرارداده‌ایم که امید است با همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی شهرستان نیر بتوانیم شاهد اجرای طرح‌های موفق اشتغال باشیم.

در ادامه این دیدار، حجت‌الاسلام میکائیل مقدسی، امام جمعه شهرستان نیر با تأکید بر لزوم مشارکت خیران در رفع مشکلات خانوار بی‌بضاعت، گفت: تأسیس کمیته امداد به فرمان حضرت امام خمینی (ره)، یکی از برکات و دستاورد‌های مهم انقلاب اسلامی است که با هدف خدمت به محرومان و مستمندان جامعه تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه این نهاد به یاری نیکوکاران و مردم نیک‌اندیش توانسته است بسیاری از گرفتاری‌های نیازمندان را رفع کرده و خدمات مناسبی به قشر ضعیف جامعه ارائه کند، اعلام کرد: امدادگران باید چنین فرصتی را غنیمت شمارند و برای رفع مشکلات مستضعفان و محرومان جامعه از هیچ تلاشی دریغ نکنند.

حجت‌الاسلام مقدسی با اشاره به اینکه کمیته امداد خدمات مناسبی را به خانوار نیازمند ارائه می‌کند تا زمینه‌های توانمندسازی آن‌ها فراهم شود، بیان کرد: احسان و نیکوکاری منحصر به کمک‌های نقدی نیست و با توانمندی اقشار آسیب‌پذیر نیز می‌توان در کار خیر پیشقدم شد که باید بیش از پیش این امر در بین آحاد مختلف جامعه فرهنگ‌سازی شود.