سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲ تیر ۱۴۰۰

۲۵ نقطه حادثه‌خیز محورهای مواصلاتی اردبیل حذف می‌شود - خبر

 

 

۲۵ نقطه حادثه‌خیز محورهای مواصلاتی اردبیل حذف می‌شود

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: حذف ۲۵ نقطه حادثه‌خیز محورها و ایمن‌سازی تردد در جاده‌ها از مهمترین برنامه‌هایی بوده که امسال تحقق می‌یابد.

۲۵ نقطه حادثه‌خیز محورهای مواصلاتی اردبیل حذف می‌شود
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، علی رحمتی گفت: هفتم اردیبهشت‌ماه از سوی شورای فرهنگ عمومی به عنوان روز ملی ایمنی حمل و نقل نامگذاری شده و همزمان با این روز برنامه‌های متنوعی در استان تدارک دیده شده است.
 
وی افزود: از جمله اینکه صاحبان خودروهای سنگین می توانند روز پنجشنبه ششم اردیبهشت 97 با مراجعه به مراکز معاینه فنی در سراسر استان اردبیل از تخفیف 30 درصدی جهت اخذ برگ معاینه فنی بهره مند شوند که در این حوزه چهار مرکز معاینه فنی در استان فعال بوده و به منظور ارائه خدمات همراه با تخفیف هماهنگی‌های لازم صورت گرفته است.
 
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل با اشاره به برگزاری کلاس‌های آموزشی برای کاربران آسیب‌پذیر جاده‌ای به ویژه موتورسواران تصریح کرد: از جمله در گلین قشلاقی شهرستان کوثر و روستاهای تابعه شهرستان‌های مشگین‌شهر،گرمی و پارس‌آباد  توزیع کلاه ایمنی رایگان انجام می‌شود که بیش از هشت هزار کلاه ایمنی در بین موتورسواران توزیع شده است.
 
رحمتی از دیگر برنامه‌های این روز را نصب ده‌ها بنر و بیلبورد و شعارهای ایمنی در جاده‌ها برشمرد و بیان کرد: اطلاع رسانی محیطی، مجازی و رسانه‌ای در خصوص رعایت موارد ایمنی و ترافیکی از جمله شعار«ایمن برانیم، سالم بمانیم» به مناسبت روز ملی ایمنی حمل و نقل با تمرکز بر محورهای شمال استان به دلیل کثرت تصادفات در دستور کار است.
 
وی با اشاره به حضور راهداران در محورهای مواصلاتی استان گفت: پاکسازی و منظرآرایی محورهای مواصلاتی از زباله‌ها و مواد زائد نیز عملیاتی می‌شود و نیز برگزاری کلاس‌های آموزشی برای صاحبان شرکت‌های مسافربری و خط کشی محورها به دلیل بهبود شرایط جوی و روکش آسفالت به میزان 180 کیلومتر نیز برنامه‌ریزی شده است.
 
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل از  آغاز طرح جمع‌آوری خودروهای سنگین از سطح شهر اردبیل با همکاری نهادها و دستگاه‌های مرتبط و انتقال آن به پارکینگ بزرگ شهرک حمل و نقل واقع در سه راه کورائیم خبر داد و افزود: حذف 25 نقطه حادثه خیز محورها و ایمن‌سازی تردد در جاده‌ها از دیگر برنامه‌های این اداره کل در سال 97 است.