جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

۲۵ میلیارد دلار ارز به صنایع کشور اختصاص می‌یابد - خبر

 

 

۲۵ میلیارد دلار ارز به صنایع کشور اختصاص می‌یابد

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بین الملل گفت: این وزارتخانه پیشنهاد اختصاص ۲۵ میلیارد دلار ارز به صنایع تولیدی کشور را به دولت داده است.

۲۵ میلیارد دلار ارز به صنایع کشور اختصاص می‌یابد
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، محمد رضا فیاض افزود: این مبلغ از طریق فروش نفت و یا صادرات تامین و به وزارتخانه ابلاغ می‌شود.
 
او با بیان اینکه کارخانجات کشور ارز مورد نیاز خود را از طریق بازار ثانویه تامین می‌کنند، گفت: با این شیوه صادرکنندگان ارز دریافتی را در بازار عرضه و خریداران نیز آن را خریداری می‌کنند تا چرخه عرضه و تقاضای ارز در بازار به حالت تعادل برسد.
 
مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: این شیوه توسط اقتصاددانان طراحی شده وبرای جا افتادن و نشان دادن آثار خود نیازمند گذشت حداقل ۲ ماه زمان است.
 
فیاض با اشاره به اینکه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل برای هفته دولت سال جاری هشت طرح اقتصادی برای افتتاح آماده کرده بود، بیان کرد: چهار طرح از این تعداد در ایام هفته دولت افتتاح شده بود و مابقی نیز امروز به بهره برداری رسید.
 
وی اظهار داشت: تا پایان سال ۱۰ طرح بزرگ دیگر از جمله متانول و طرح توسعه آرتاویل در استان اردبیل به بهره برداری می‌رسد.
 
چهار طرح صنعتی و تولیدی شامل کارخانه برش ورق، تولید درب ایمنی، روکش چوب و قطعات انتقال و توزیع برق با ۱۷۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری و اشتغال ۹۰ نفر با حضور مشاور وزیر صنعت و معدن و تجارت در امور بین الملل در شهرک صنعتی شماره ۲ به بهره برداری رسید.