سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

۲۵ میلیارد تومان پروژه برق‌رسانی در اردبیل به بهره‌برداری می‌رسد - خبر

 

 

۲۵ میلیارد تومان پروژه برق‌رسانی در اردبیل به بهره‌برداری می‌رسد

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل با اشاره به این که ۵۴۶ هزار مشترک برق در استان وجود دارد گفت: همزمان با دهه مبارک فجر ۲۵ میلیارد تومان پروژه برق‌رسانی در اردبیل به بهره‌برداری می‌رسد.

۲۵ میلیارد تومان پروژه برق‌رسانی در اردبیل به بهره‌برداری می‌رسد
به گزارش خبرگزارش صدا و سیما، حسن محمدی ظهر امروز در جلسه تشریح پروژه‌های قابل افتتاح حوزه برق در ایام پیروزی انقلاب اسلامی در اردبیل اظهار داشت: همزمان با دهه مبارک فجر 25 میلیارد تومان پروژه برق‌رسانی در اردبیل به بهره‌برداری می‌رسد و برق‌رسانی به 8 روستای بدون برق استان محقق می‌شود.
 
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل با اشاره به این که 546 هزار مشترک برق در استان وجود دارد گفت: در کل 22 هزار مشترک برق در استان داریم که خوشبختانه توانسته‌ایم در این زمینه به رشد 2 هزار و 480 درصدی برسیم و به برکت پیروزی انقلاب اسلامی این مهم را در استان شاهد باشیم که تمامی روستاهای بالای 10 خانوار اردبیل از نعمت برق بهره‌مند هستند.
 
محمدی تصریح کرد: خطوط برق‌رسانی نیز در حال حاضر به بیش از 6 هزار کیلومتر رسیده که رشد یک هزار و 124 درصدی را نشان می‌دهد و 6 هزار و 743 دستگاه ترانسفورماتور توزیع 45 مگاولت آمپری نیز در سطح استان نصب شده که رشد بیش از دو هزار درصدی را نشان می‌دهد.
 
وی بیان کرد: خوشبختانه در حال حاضر توانسته‌ایم برق‌رسانی به دورترنی نقاط استان را نیز محقق کنیم در حالی که این شرایط در دوران قبل از انقلاب در حد صفر بود و یک هزار و 800 روستای استان بدون امکانات رفاهی زندگی می‌کردند و شرایط دشواری را پشت سر می‌گذاشتند.