جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

۲۵ سایت گردشگری در استان اردبیل ایجاد می‌شود - خبر

 

 

۲۵ سایت گردشگری در استان اردبیل ایجاد می‌شود

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از پیش‌بینی ایجاد ۲۵ سایت گردشگری در سطح استان خبر داد و گفت: از سرمایه‌گذاران در این بخش حمایت می‌شود.

۲۵ سایت گردشگری در استان اردبیل ایجاد می‌شود
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،‌ نادر فلاحی صبح امروز در جلسه بررسی راهکراهای توسعه اشتغال در بخش گردشگری و صنایع دستی در اردبیل اظهار داشت: با توجه به اینکه انتظار از اداره کل میراث فرهنگی استان در سطح ملی و بین‌المللی برای ایجاد اشتغال در حوزه گردشگری و صنایع دستی افزایش یافته در راستای پاسخگویی به این انتظارات ستاد اشتغال و اقتصاد مقاومتی در این مجموعه تشکیل شد تا طرح‌های مختلف در این حوزه مورد بررسی قرار گیرد.
 
وی با اشاره به مشارکت تمامی حوزه‌های این اداره کل در ستاد اشتغال و اقتصاد مقاومتی بیان کرد: در حال حاضر اشتغال به عنوان یکی از مهمترین دغدغه‌ها و مشکلات در استان به شمار می‌رود که در راستای توسعه اشتغال در حوزه این اداره کل تمامی بخش‌ها و حوزه‌ها با هم‌افزایی و مشارکت لازم اقدامات و پیگیری‌های اساسی را انجام دهند.
 
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با تاکید بر تلاش تمامی معاونت‌ها برای جذب و تخصیص اعتبارات در حوزه اشتغال روستایی گفت: باید تلاش شود تا تمامی موانع در این حوزه برطرف شود که این موضوع در ستاد اشتغال این اداره کل نیز با جدیت و به صورت مستمر پیگیری می‌شود تا شاهد توسعه اشتغال در بخش گردشگری و صنایع دستی استان باشیم.
 
فلاحی با اشاره به ظرفیت‌ها و قابلیت‌های گردشگری استان تصریح کرد:  با توجه به ظرفیت‌هایی که در این بخش در منطقه داریم تلاش می‌کنیم تا با حمایت از ایده‌های اشتغالزا در استان زمینه برای عملیاتی شدن آن را فراهم آورده و بتوانیم از این طریق شاهد ایجاد فرصت‌های شغلی در این بخش باشیم.
 
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از پیش‌بینی ایجاد 25 سایت گردشگری در سطح استان خبر داد و افزود:‌ برای معرفی ظرفیت‌های گردشکری استان در سطح کشور در راستای جذب سرمایه‌گذاران فرصت‌های سرمایه‌گذاری اردبیل در نمایشگاه بین‌‌المللی شهر گردشگر که به میزبانی تهران برگزار می‌شود، معرفی خواهد شد.