سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

۲۵ زندانی با دستور دادستان اردبیل از زندان آزاد شدند - خبر

 

 

۲۵ زندانی با دستور دادستان اردبیل از زندان آزاد شدند

۲۵ زندانی در اردبیل پس از بازدید دادستان عمومی و انقلاب استان اردبیل از زندان مرکزی با دستور وی از حبس آزاد و به آغوش خانواده‌های خود بازگشتند.

۲۵ زندانی با دستور دادستان اردبیل از زندان آزاد شدند

سید عبدالله طباطبایی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل  دستور آزادی این زندانیان را  پس از  تقاضا قضایی مددجویان و بررسی پرونده‌های آنها  و اعطای مرخصی منجر به پایان حبس از زندان آزاد شدند.

وی در دیدار با زندانیان گفت: تلاش دستگاه قضایی استان بر این است تا با پایش دقیق قضایی زندانیان، کسانی را که برای جامعه خطری نداشته  و یا دارای شاکی خصوصی نمی‌باشند از طریق استفاده از تاسیسات حقوقی از مجرای قانونی در این ایام سخت کرونایی به آغوش خانواده‌هایشان بازگردانیم. 

طباطبایی بیان کرد: در این پایش قضایی و بررسی مجدد پرونده‌های زندانیان، میزان اصلاح پذیری فرد و تاییدیه مقام‌های  زندان مدنظر می‌باشد.

وی افرود: مردم مطمئن باشند هیچ تخفیف برای کسانی که دارای جرائم خطرناک بوده و برای جامعه آسیب زا می‌باشنددر نظر گرفته نمی‌شود.

سید مجتبی حسینی  مدیرکل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی استان اردبیل هم گفت: این بازدیدها در راستای کاهش جمعیت کیفری زندانها و پایش قضایی زندانیان بوده و در تداوم اجرای دستورالعمل ریاست قوه قضاییه  می باشد.