حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۶ فروردین ۱۳۹۸

۲۵۰ میلیارد ریال برای طرح‌های اشتغال روستایی در اردبیل پرداخت شد - خبر

 

 

۲۵۰ میلیارد ریال برای طرح‌های اشتغال روستایی در اردبیل پرداخت شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: طرح‌های روستا تعاون معرفی شده به بانک‌ها تاکنون با دریافت تسهیلات ۲۵۰ میلیارد ریالی از محل منابع تسهیلات پایدار روستایی، در مرحله اجرای پروژه هستند.

۲۵۰ میلیارد ریال برای طرح‌های اشتغال روستایی در اردبیل پرداخت شد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، قاسم رحیمی ظهر امروز در جلسه بررسی روند اجرای طرح روستان تعاون در استان اردبیل اظهار داشت: طرح روستا تعاون در نیمه دوم سال 96 با هدف افزایش مشارکت عمومی، توسعه پایدار روستایی و ایجاد اشتغال و به تبع آن افزایش درآمد روستاییان و جلوگیری از مهاجرت بی رویه به شهرها توسط وزارت تعاون کار ورفاه اجتماعی کلید خورد و در استان‌ها به اجرا درآمد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل بیان کرد: در استان اردبیل نیز طرح روستا تعاون به عنوان یکی از استان‌های پیشرو در این طرح، همزمان با سایر استان‌ها شروع شده و تاکنون اقدامات مناسبی در این حوزه در استان انجام شده است که در تلاش برای تداوم جنین اقداماتی در استان هستیم.

وی تصریح کرد: در این میان تاکنون در استان اردبیل 101 طرح در قالب روستا تعاون ایجاد و یا فعال‌سازی شده‌اند که شهرستان اردبیل با تعداد 26 تعاونی و با عضویت 504 نفر و شهرستان نمین با 20 تعاونی و 220 عضو بالاترین سهم از تشکیل و فعال‌سازی را به خود اختصاص داده‌اند.

رحیمی تصریح کرد: طرح‌های روستا تعاون معرفی شده به بانک تاکنون بالغ بر 250 میلیارد ریال از محل منابع تسهیلات پایدار روستایی موفق به عقد قرارداد و اخذ تسهیلات شده‌اند و در حال اجرای پروژه هستند که با راه‌اندازی و فعالیت این طرح‌ها شاهد توسعه اشتغال و تولید در قلب اجرای اینطرح در سطح استان خواهیم بود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اظهار کرد: براساس برنامه‌ریزی‌ها و هدفگذاری‌های انجام شده تعدادی از طرح‌ها امسال و تعدادی دیگر در سال آینده به بهره‌برداری رسیده و منشا خیر و برکت در منطقه اجرایی خواهند بود که انتظار می‌رود در راستای تحقق اهداف تعیین‌شده متولیان این حوزه همکاری و مشارکت لازم را داشته باشند.