جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

۲۴۹ طرح صنعتی و کشاورزی در اردبیل تسهیلات مالی دریافت می‌کنند - خبر

 

 

۲۴۹ طرح صنعتی و کشاورزی در اردبیل تسهیلات مالی دریافت می‌کنند

استاندار اردبیل با بیان اینکه بانک‌ها هیچ محدودیتی برای پرداخت سرمایه ثابت و سرمایه در گردش برای طرح‌های اقتصادی ندارند، از معرفی ۲۴۹ طرح صنعتی و کشاورزی برای دریافت تسهیلات مالی به بانک‌ها خبرداد.

۲۴۹ طرح صنعتی و کشاورزی در اردبیل تسهیلات مالی دریافت می‌کنند

اکبر بهنامجو گفت: به گفته مسوولان حوزه صنعت، معدن و تجارت استان ۶۹ طرح از این حوزه برای دریافت تسهیلات سرمایه در گردش و ثابت به میزان یک هزار و ۵۸۰ میلیارد تومان به هشت بانک ملی، سپه، صادرات، صنعت و معدن، توسعه تعاون، رفاه کارگران و ملت معرفی شده‌اند.

وی بیان کرد: همچنین بر اساس اعلام مسوولان جهاد کشاورزی استان، میزان طرح‌های معرفی شده به بانک‌ها به غیر از بخش گلخانه‌ها، ۱۲۰ میلیارد تومان تامین سرمایه ثابت برای ۸۶ طرح  و ۱۲۵ میلیارد تومان تامین سرمایه در گردش برای ۹۴ واحد است.
 

بهنامجو بر تسریع در روند رسیدگی و پرداخت تسهیلات به طرح‌ها و واحدهای سرمایه‌گذاری شده از محل‌های مختلف تعریف شده تاکید کرد و افزود: لازم است دستگاه‌های مرتبط  در تعیین تکلیف طرح‌ها و پروژه‌ها و توجیه‌دار بودن آنها اقدام کنند.

وی گفت: طرح‌هایی که دارای توجیه نیستند حذف و طرح‌های واجد شرایط دیگر جایگزین آن شود تا از تسهیلات بانک ها استفاده شود.

او  با بیان اینکه هیچ محدودیتی در پرداخت تسهیلات از محل بانک کشاورزی و برای طرح‌های صنایع تبدیلی وجود ندارد، خواستار پیگیری سرمایه‌گذاران برای دریافت این تسهیلات شد.

بهنامجو اظهارداشت: با توجه به اینکه میزان تسهیلات پرداختی برخی بانک‌ها از جمله بانک کشاورزی برای تامین سرمایه در گردش و ثابت طرح‌ها و واحدهای این بخش شناور بوده، لازم است دستگاه‌ها و سرمایه‌گذاران برای استفاده از این تسهیلات پیگیر باشند.

وی استفاده از مشاوران برای مطالعه توجیه‌دار بودن طرح‌ها بویژه طرح‌های بزرگ را یادآور شد و افزود: استفاده از این مشاوران در حوزه‌های مختلف و از جمله برای طرح‌های بزرگ کشاورزی ضروری بوده و موجب تسریع در روند معرفی به بانک می‌شود.