حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۶ فروردین ۱۳۹۸

۲۴۷ میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های اشتغال روستایی اردبیل پرداخت می‌شود - خبر

 

 

۲۴۷ میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های اشتغال روستایی اردبیل پرداخت می‌شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: امسال برنامه‌ریزی شده تا در راستای اجرای طرح‌های اشتغال پایدار روستایی ۲۴۷ میلیارد تومان پرداخت شود.

۲۴۷ میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های اشتغال روستایی اردبیل پرداخت می‌شود

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، قاسم رحیمی اظهار داشت: امسال برنامه‌ریزی شده تا در راستای اجرای طرح‌های اشتغال پایدار روستایی 247 میلیارد تومان پرداخت شود که با صرف این میزان اعتبار بیش از دو هزار و 500 شغل در مناطق روستایی استان اردبیل ایجاد می‌شود و این امر زمینه‌ساز رونق اشتغال در این مناطق می‌شود.

وی بیان کرد: طرح‌های اشتغال روستایی در این مناطق توسط سه دستگاه جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اجرا می‌شود که تاکنون طرح‌هایی که توانسته‌اند از این محل تسهیلات دریافت کنند اغلب این طرح‌ها ایجادی بوده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل افزود: در حال حاضر فاز نخست تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در استان جذب و تخصیص یافته است و مرحله دوم نیز به زودی جذب شده و زمینه برای اشتغال هر چه بیشتر در متاطق روستایی و عشایری استان فراهم می‌شود که تلاش و جدیت بر این است تا بتوانیم اعتبارات مناسبی در این حوزه جذب کنیم.

رحیمی عمده تسهیلات ارائه و جذب شده در این حوزه را مربوط به اجرای طرح‌های بخش کشاورزی دانست و تصریح کرد: فعالیت‌هایی که ظرفیت ایجاد بیشترین اشتغال را دارند و تاثیر مهمی بر رفع مشکلات در بخش بیکاری را دارند در اولویت دریافت تسهیلات قرار دارند و تلاش می‌کنیم تا زمینه برای اجرایی و عملیاتی شدن این طرح‌ها با ارائه تسهیلات درخواستی فراهم شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: از دیگر اهداف ارائه تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در استان را راه‌اندازی واحدهای تولیدی نیمه‌فعال و راکد در این مناطق، در کنار ایجاد واحدهای بزرگ و تاثیرگذار بوده چرا که این امر نقش مهمی در تثبیت و ایجاد اشتغال در این واحدها دارد که امیدواریم در این زمینه دستگاه‌های مربوطه نیز همکاری لازم را داشته باشند.